Skocz do zawartości

OC auta


Smalcyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy ja bedac wlascielem auta moge posiadac oc wykupione przez np dziadka? tzn np :

kupilem auto na siebie oc sie konczy za kilka dni wlascicielem auta jestem tylko ja czy dziadek moze wykupic oc na siebie nie beda wlascicielem ani wspol wlascicielem auta?

czy jezeli auto zostalo sprowadzone z raichu i sprowadzajacy wykupic oc na miesiac w pzu to czy moge po zarejestrowaniu auta wykupic w pzu oc na siebie na nastepny miesiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupilem auto na siebie oc sie konczy za kilka dni wlascicielem auta jestem tylko ja czy dziadek

> moze wykupic oc na siebie nie beda wlascicielem ani wspol wlascicielem auta?

Nie. Nazwa produktu to: "obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów", i w tym wypadku nazwa wyjaśnia wszystko.

>czy jezeli auto zostalo sprowadzone z raichu i sprowadzajacy

> wykupic oc na miesiac w pzu to czy moge po zarejestrowaniu auta

> wykupic w pzu oc na siebie na nastepny miesiac?

Nie. Paragraf szósty tego dokumentu.

Jak rozumiem, masz problem pod tytułem "starczyło na samochód, nie starcza na utrzymanie" ? Trzeba było kupić tańszy lub o mniejszej pojemności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Nazwa produktu to: "obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów

> mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów", i w tym wypadku nazwa

> wyjaśnia wszystko

z tym co napisałeś ... to nie do końca

poczytaj definicję słowa posiadacz właściciel rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tym co napisałeś ... to nie do końca

> poczytaj definicję słowa posiadacz właściciel

Z punktu widzenia ubezpieczalni sprawa jest prosta jak ciupcianie - posiadacz to ten, kto jest wpisany do dowodu rejestracyjnego. Jeżeli ktoś chce korzystać ze zniżek dziadka zamiast być obciążany zwyżkami typu "malolat", musi dziadka dopisać jako współwłaściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z punktu widzenia ubezpieczalni sprawa jest prosta jak ciupcianie - posiadacz to ten, kto jest

> wpisany do dowodu rejestracyjnego.

guzik prawda ...

nie zagłębiając się w definicje

można bez problemu ubezpieczyć auto na podstawie umowy K/S bez wpisania " w dowód rejestracyjny " ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> guzik prawda ...

> nie zagłębiając się w definicje

> można bez problemu ubezpieczyć auto na podstawie umowy K/S bez wpisania " w dowód rejestracyjny "

> ..

W definicje nie musisz się zagłębiać,

wystarcz, jeżeli podasz skutki prawne i podatkowe zawarcia umowy kupna - sprzedaży samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam pytanie czy ja bedac wlascielem auta moge posiadac oc wykupione przez np dziadka? tzn np

> :

> kupilem auto na siebie oc sie konczy za kilka dni wlascicielem auta jestem tylko ja czy dziadek

> moze wykupic oc na siebie nie beda wlascicielem ani wspol wlascicielem auta?

> czy jezeli auto zostalo sprowadzone z raichu i sprowadzajacy wykupic oc na miesiac w pzu to czy

> moge po zarejestrowaniu auta wykupic w pzu oc na siebie na nastepny miesiac?

OC może dla Ciebie kupić nawet Pani w warzywniaku. Ty na polisie jesteś Ubezpieczonym, a Pani z warzywniaka Ubezpieczającym. Ale pamiętaj, że w przypadku rezygnacji z polisy po roku również musisz pamiętać o wypowiedzeniu polisy a nie tylko Ubezpieczający.

P.S. Jak chcesz sąsiadowi zrobić na złość, to zawierasz polisę na jego auta, nic mu nie mówisz a za rok on dostanie wznowienie polisy i będzie musiał ją opłacić. Zakładam, że nikt nie doszuka się kto jest Ubezpieczającym bo wtedy Ubezpieczony mógłby dochodzić od Ciebie zapłaty za polisę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> guzik prawda ...

> nie zagłębiając się w definicje

> można bez problemu ubezpieczyć auto na podstawie umowy K/S bez wpisania " w dowód rejestracyjny "

> ..

ale w umowie dziadka też podobno nie ma

Jaki charakter faktyczny pełni w tym wszystkim dziadek, poza dawcą pieniądza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OC może dla Ciebie kupić nawet Pani w warzywniaku. Ty na polisie jesteś Ubezpieczonym, a Pani z

> warzywniaka Ubezpieczającym. Ale pamiętaj, że w przypadku rezygnacji z polisy po roku również

> musisz pamiętać o wypowiedzeniu polisy a nie tylko Ubezpieczający.

> P.S. Jak chcesz sąsiadowi zrobić na złość, to zawierasz polisę na jego auta, nic mu nie mówisz a za

> rok on dostanie wznowienie polisy i będzie musiał ją opłacić. Zakładam, że nikt nie doszuka

> się kto jest Ubezpieczającym bo wtedy Ubezpieczony mógłby dochodzić od Ciebie zapłaty za

> polisę.

oczywiście, jak tylko sąsiad udostępni swój pesel i VIN pojazdu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki charakter faktyczny pełni w tym wszystkim dziadek, poza dawcą pieniądza?

Dziadek ma być dawcą zniżek.

Zajrzyj do profilu rozpoczynającego wątek - ma 22 lata i w większości TU dostanie na dzień dobry 150% "zwyżkę typu szczaw". Przy samochodzie z silnikiem większym niż 1000 ccm to może boleć.

Kiedyś u klienta przez przypadek zaczęliśmy rozmowę o ubezpieczeniach samochodów. Facet miał 24 lata i zwyżkę za wiek, za samo OC na Corsę 1.2 płacił tyle samo, co ja za OC/AC/KR na Stilo 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziadek ma być dawcą zniżek.

> Zajrzyj do profilu rozpoczynającego wątek - ma 22 lata i w większości TU dostanie na dzień dobry

> 150% "zwyżkę typu szczaw". Przy samochodzie z silnikiem większym niż 1000 ccm to może boleć.

> Kiedyś u klienta przez przypadek zaczęliśmy rozmowę o ubezpieczeniach samochodów. Facet miał 24

> lata i zwyżkę za wiek, za samo OC na Corsę 1.2 płacił tyle samo, co ja za OC/AC/KR na Stilo

> 1.6

to trzeba dziadka na 10% wartości wpisać do dowodu, inaczej się nie da lub nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziadek ma być dawcą zniżek.

> Zajrzyj do profilu rozpoczynającego wątek - ma 22 lata i w większości TU dostanie na dzień dobry

> 150% "zwyżkę typu szczaw". Przy samochodzie z silnikiem większym niż 1000 ccm to może boleć.

> Kiedyś u klienta przez przypadek zaczęliśmy rozmowę o ubezpieczeniach samochodów. Facet miał 24

> lata i zwyżkę za wiek, za samo OC na Corsę 1.2 płacił tyle samo, co ja za OC/AC/KR na Stilo

> 1.6

Jak ma być dawcą zniżek to tylko jako współwłaściciel. Autor wątku jakoś niewyraźnie opisał swój przypadek. A za młodocianego kierowcę jest zwyżka 15% a nie 150%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ma być dawcą zniżek to tylko jako współwłaściciel. Autor wątku jakoś niewyraźnie opisał swój

> przypadek.

Wyczytałem to oczywiście między wierszami, ale przypuszczam, że o to właśnie chodzi. Pracowałem kiedyś w ubezpieczalni, naoglądałem się trochę młodych ludzi, którzy robili "karpia", gdy usłyszeli wysokość składki OC wink.gif

>A za młodocianego kierowcę jest zwyżka 15% a nie 150%.

Wyraziłem się nieprecyzyjnie, przepraszam. 50% zwyżki czyli 150% stawki podstawowej, tyle może być jeżeli delikwent jest młody i w dodatku ma od niedawna prawo jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.