Skocz do zawartości

Quashqai zawieszenie


rma

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Dziś oglądałem autko 1.5 dCi z 2009 roku z przebiegiem 37kkm salonowy.

Zaniepokoiły mnie stuki tylnego zawieszenia - sprzedający oświadczył Ten Typ Tak Ma. amory na gwarancji po wymianie a tył dalej się tłucze. Moja stara astra to niedościgniony wzór frown.gif. Co więcej test był na drogach asfaltowych średniej jakości - no ale nie teren.

Jak zacząłem czytać o tym modelu to coraz bardziej jestem zaniepokojony moją decyzją o tym modelu.

Czy przesadzam - czy rzeczywiście jest coś na rzeczy tzn. jakiś błąd konstrukcyjny gdzie żądna wymiana nie załatwia sprawy?

dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy,

> Dziś oglądałem autko 1.5 dCi z 2009 roku z przebiegiem 37kkm salonowy.

> Zaniepokoiły mnie stuki tylnego zawieszenia - sprzedający oświadczył Ten Typ Tak Ma. amory na

> gwarancji po wymianie a tył dalej się tłucze. Moja stara astra to niedościgniony wzór . Co

> więcej test był na drogach asfaltowych średniej jakości - no ale nie teren.

> Jak zacząłem czytać o tym modelu to coraz bardziej jestem zaniepokojony moją decyzją o tym modelu.

> Czy przesadzam - czy rzeczywiście jest coś na rzeczy tzn. jakiś błąd konstrukcyjny gdzie żądna

> wymiana nie załatwia sprawy?

> dziękuję za pomoc

jeździłem kilkoma kaszkajami, nowymi, takimi po 50, 80 i ponad 100kkm

stuka tylko tam, gdzie jest coś uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy,

> Dziś oglądałem autko 1.5 dCi z 2009 roku z przebiegiem 37kkm salonowy.

> Zaniepokoiły mnie stuki tylnego zawieszenia - sprzedający oświadczył Ten Typ Tak Ma.

> Czy przesadzam - czy rzeczywiście jest coś na rzeczy tzn. jakiś błąd konstrukcyjny gdzie żądna

> wymiana nie załatwia sprawy?

> dziękuję za pomoc

Przed liftem ponoć tak miały ale wymieniali złe elementy w ramach gwarancji i się poprawiało. Tylko nie wiem na ile skutecznie bo w Qashqai po liftingu po niecałych 15 tysiącach po w miarę dobrych drogach (jak na polskie warunki) już słychać zawieszenie :-( Jeszcze nie tłucze ale już daje znać, że istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed liftem ponoć tak miały ale wymieniali złe elementy w ramach gwarancji i się poprawiało. Tylko

> nie wiem na ile skutecznie bo w Qashqai po liftingu po niecałych 15 tysiącach po w miarę

> dobrych drogach (jak na polskie warunki) już słychać zawieszenie :-( Jeszcze nie tłucze ale

> już daje znać, że istnieje.

no wlaśnie - ten przed LF i po wymianie 16kkm i tlucze całkiem nieprzyjemnie - to zaczyna być dość poważnym minusem przy zakupie używanego auta na niekorzyść nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeździłem kilkoma kaszkajami, nowymi, takimi po 50, 80 i ponad 100kkm

> stuka tylko tam, gdzie jest coś uszkodzone

jutro zrobię rundkę testowym - ale ten po lifcie może mieć tą przypadłość wyeliminowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Ponoć Qashqai-e mają takie same zawieszenie jak X-Trail II gen. W tych stuki z tyłu to normalka. Mamy ich w firmie kilkadziesiąt i telepią od nowości. Wszyscy na to narzekają.

ASO nie widzi problemu, więc wcale nie jest pewne czy to zawieszenie? Może coś po prostu lata w schowku, w bagażniku itp. ;-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jutro zrobię rundkę testowym - ale ten po lifcie może mieć tą przypadłość wyeliminowaną

fakt, zapomniałem, że miał FL

jedyny który był cichy miał malutki przebieg i był po lifcie

wszystkie inne stukały mniej lub bardziej, ale lekkie życia to one nie miały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie.

> Ponoć Qashqai-e mają takie same zawieszenie jak X-Trail II gen. W tych stuki z tyłu to normalka.

> Mamy ich w firmie kilkadziesiąt i telepią od nowości. Wszyscy na to narzekają.

> ASO nie widzi problemu, więc wcale nie jest pewne czy to zawieszenie? Może coś po prostu lata w

> schowku, w bagażniku itp. ;-)

> Pozdrawiam.

Chyba tak jest, bo znajomy przesiadł się z Thalii na Kaszkaja i już po wyjeździe z salonu narzekał na głośność tyłu. Twierdził, że w 9-letniej Thalii tylne zawieszenie pracowało ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.