Skocz do zawartości

wyłaczanie się silnika podczas poślizgu kół


marcin2222

Rekomendowane odpowiedzi

> czy też tak macie. jedziesz hamujesz koła wpadają w poślizg silnik się wyłącza.

> wg mnie jest to niebezpieczne

... ech jakby to powiedziec delikatnie.... jezeli sie nie naumialo ze jak sie tak hamuje to jest jeszcze potrzeba wysprzeglenia to.... trzeba sobie automat kupic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam tak bo mam ABS

masz masz.. kazde zatrzymanie kol bbez wysprzeglenia zatrzymuje tez silnik.. tyle ze z abs`em dzieje sie to kilka razy czy kilkanascie na sekunde w czasie hamowania powodujacego dzialanie abs`u

chyba ze jest jakis mechanizm zapobiegajacy temu o ktorym nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz masz.. kazde zatrzymanie kol bbez wysprzeglenia zatrzymuje tez silnik.. tyle ze z abs`em

> dzieje sie to kilka razy czy kilkanascie na sekunde w czasie hamowania powodujacego dzialanie

> abs`u

> chyba ze jest jakis mechanizm zapobiegajacy temu o ktorym nie wiem

aż tyle razy na sekunde?

trwa to na tyle krótko że trudno nazwać to zgaśnięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... ech jakby to powiedziec delikatnie.... jezeli sie nie naumialo ze jak sie tak hamuje to jest

> jeszcze potrzeba wysprzeglenia to.... trzeba sobie automat kupic...

pytanie brzmiało: czy w silniki w waszych pandach wyłaczają się podczas wpadnięcia kół w poślizg?

Sądzę, że dyskusja pt. jestem lepszy niż ty nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie brzmiało: czy w silniki w waszych pandach wyłaczają się podczas wpadnięcia kół w poślizg?

> Sądzę, że dyskusja pt. jestem lepszy niż ty nie ma sensu.

nie chodzi o to ze lepszy gorszy...

podstawowa zasada.. w czasie hamowania ktore jest bardzo mocne i prowadzi do blokady kol napedowych bez wsisniecia sprzegla silnik musi zgasnac - nie ma innej mozliwosci

jedyne co moze temu przeszkodzic to asb lub jezeli skrzynia manual to specjalny jakis uklad wysprzeglajacy silnik w czasie hamowania powodujacego blokowanie kol napedowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aż tyle razy na sekunde?

> trwa to na tyle krótko że trudno nazwać to zgaśnięciem

co nie zmienia faktu ze w tym momencie (zablokowania kol napedowych) silnik przestaje sie krecic... a ze abs jak tylko kola sie zblokuja to pusci hamulce wiec silnik znowu zacznie sie krecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz tak miałem, mrugneły na chwile kontrolki tak jakby zgasł ale chyba w porę odpuściłem hamulec - brak abs - bo jednak silnik dalej szedł, prędkość była ok. 20km/h, przyhamowałem przed progiem zwalniającym, czy się dławił to nie wiem bo grało radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.