Skocz do zawartości

Fiat Panda zbyt bogata mieszanka


krzys139

Rekomendowane odpowiedzi

Auto to Fiat z 2003 roku z silnikiem 1.1.

Znajomy walczy z problemem, ze od czasu do czasu zapala mu sie kontrolka silnika i blad odczytany to zbyt bogata mieszanka.

Serwis wymienil sonde lambda z tego co mowil ta za katem i nadal to samo. Czy ktos ma pomysl gdzie zajrzec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto to Fiat z 2003 roku z silnikiem 1.1.

> Znajomy walczy z problemem, ze od czasu do czasu zapala mu sie kontrolka silnika i blad odczytany

> to zbyt bogata mieszanka.

> Serwis wymienil sonde lambda z tego co mowil ta za katem i nadal to samo. Czy ktos ma pomysl gdzie

> zajrzec?

może nie tą sondę wymienił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może nie tą sondę wymienił...

wlasnie tak czytam i.. czy to nie sonda przed katem glownie odpowiada za mieszanke?

swego czasu sonda przed katem dostala u mnie zwarcia - elektryk w aso naprawil ale na wszelki wypadek zmienil sondy miejscami - gdyz ta druga.. malo istotna jest i z tego wzgledu sonde ktora jak powiedzial... moze znowu dostac zwarcia dal za katem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie tak czytam i.. czy to nie sonda przed katem glownie odpowiada za mieszanke?

> swego czasu sonda przed katem dostala u mnie zwarcia - elektryk w aso naprawil ale na wszelki

> wypadek zmienil sondy miejscami - gdyz ta druga.. malo istotna jest i z tego wzgledu sonde

> ktora jak powiedzial... moze znowu dostac zwarcia dal za katem

sondy są takie same, jedyna różnica to długość przewodów.

więc tak mi się wydaje, że pijawia się błąd ubogo/bogato to raczej wina sondy przed katem.

ale wystarczy się czymś podłączyć i sprawdzić oscylację sond.

przed katem ma chodzić szeroko (0,2 - 0,8 V), za katem ma chodzić wąsko (0,3-0,6V)

natomiast sonda przed katem to sonda regulująca skład mieszanki, a sonda za katem to sonda kontrolująca pracę katalizatora.

miałem na myśli, że wymienił sprawną a uszkodzona została w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.