Skocz do zawartości

Blokada drzwi


Ketchup87

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo najprawdopodobniej zmienię kierunek jazdy z północy na południe i chciałbym się do tego przygotować smile.gif W firmie w której pracowałem samochody były wyposażone w coś takiego http://moto.allegro.pl/mercedes-actros-blokada-drzwi-od-wewnatrz-i1438759974.html Ja potrzebuję do Scanii. Spotkał się ktoś z czymś takim na stacji albo w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://allegro.pl/blokada-drzwi-volvo-fm-fh-scania-akcesoria-tir-i1360230421.html

> Jeśli będziesz jechał przez Świecko to zapytaj w sklepie na Nevadzie (ten przy myjni) - miejscowość

> Poźrzadło. A w razie "W" to zawsze pasem możesz spiąć drzwi.

O, o coś takiego chodziło. Jak będę wracał to zajadę i sprawdzę, dzięki za info.

A na pasy mają sposoby to raz a dwa - poprzedni kierowca się spinał i boczki są powyrywane z zatrzasków facepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, o coś takiego chodziło. Jak będę wracał to zajadę i sprawdzę, dzięki za info.

> A na pasy mają sposoby to raz a dwa - poprzedni kierowca się spinał i boczki są powyrywane z

> zatrzasków

Ale jak?? Uchwyt do zamykania jest przykręcany do konstrukcji drzwi przeważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak?? Uchwyt do zamykania jest przykręcany do konstrukcji drzwi przeważnie

Nie rozbierałem drzwi ale sama rączka jest dobre 4mm od tapicerki a i tapicerka drugie 4mm od szyby. Jak srasz po gaciach jak gałąź spadnie na kabinę to pasem możesz i drzwi do środka wciągnąć grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozbierałem drzwi ale sama rączka jest dobre 4mm od tapicerki a i tapicerka drugie 4mm od

> szyby. Jak srasz po gaciach jak gałąź spadnie na kabinę to pasem możesz i drzwi do środka

> wciągnąć

Mi kiedyś szyba spadła z prowadnic w Scani to podczas pauzy 8h angryfire.gif składałem drzwi i wiem ze rączka jest przykręcona do konstrukcji drzwi. Być może ten wynalazek co pokazałeś jest lepszy od pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi kiedyś szyba spadła z prowadnic w Scani to podczas pauzy 8h składałem drzwi i wiem ze rączka

> jest przykręcona do konstrukcji drzwi. Być może ten wynalazek co pokazałeś jest lepszy od

> pasów.

Patent już mam sprawdzony bo dwa miesiące jeździłem autem właśnie z tym. Wygodniejsze niż pasy i montowane do metalu więc pewnie skuteczne wink.gif Te drzwi to może w eRce rozkładałeś? Bo chcę pogrzebać przy głośnikach a nie wiem jak się za to zabrać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Patent już mam sprawdzony bo dwa miesiące jeździłem autem właśnie z tym. Wygodniejsze niż pasy i

> montowane do metalu więc pewnie skuteczne Te drzwi to może w eRce rozkładałeś? Bo chcę

> pogrzebać przy głośnikach a nie wiem jak się za to zabrać

topline niestety ale chyba podobnie jak nie tak samo. Głośniki to miałem z tyłu i nie pamiętam ale chyba na desce hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> topline niestety ale chyba podobnie jak nie tak samo. Głośniki to miałem z tyłu i nie pamiętam ale

> chyba na desce

To czwórką jeździłeś. Głośniki były z tyłu między schowkami i z przodu nad szybą. W eRce są tylko w drzwiach i syki w słupkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To czwórką jeździłeś. Głośniki były z tyłu między schowkami i z przodu nad szybą. W eRce są tylko w

> drzwiach i syki w słupkach.

jeździłem i eRką ale nie pamiętam już. Erkaka fajniejsza choć górne łóżko w topline wymiata ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli R z Wodogłowiem to topline?? Fak człowiek całe życie się uczy a i tak głupi umiera

Scania po prostu namieszała z nazewnictwem. Do tej pory lecieli seriami np 113, 114, 124, które odpowiednio oznaczały - silnik 11 litrowy scania serii trzeciej, silnik 11 litrowy, scania serii czwartej, silnik 12 litrowy, scania serii czwartej. Kabiny były oznaczane literkami P - kabina dzienna, R - długie dystanse - T - nosek wink.gif itd więc oznaczenie auta z przodu wyglądało tak 124R 400. A potem wprowadzili serię R która koliduje nazwą z typem kabiny ;p

Topline to najwyższa kabina. W Scaniach między rokiem 1994 a 2004, czyli w serii 4 miały łóżko nad fotelami i tak jak mówisz - 4 głośniki. Dwa w desce z przodu pod łózkiem i dwa z tyłu między schowkami. Scania serii R to auta od 2004 roku i oba wyrka mają już na tylnej ścianie a głośniki w drzwiach i słupkach. Nowością w serii R jest kabina pośrednia, pomiędzy niską a Topline - Highline.

Miałem wenę na rozprawkę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.