Skocz do zawartości

Wahania temperatury silnika


dolan

Rekomendowane odpowiedzi

Moje problemy z temperaturą silnika, samochód Volkswagen Passat B5 silnik 1,9 TDI 115KM. Problemy bo jest ich kilka, wymienię po kolei.

1. Silnik osiąga temperaturę około 30'C po przejechaniu około 5km temperatura powietrza w granicach -5'C.

2. Temperatura podczas jazdy 90'C po zatrzymaniu się na światłach lub przed wjazdem do garażu spada do 50 - 70'C

3.Temperatura silnika 90'C nagle spada na wskaźniku do 0'C, po czym spokojnie powraca na 90'C ( to zjawisko występowało również w lecie podczas podróży na wakacje po czym zanikło)

Dodam że samochód był podpinany pod komputer który nie wykazał żadnego uszkodzenia. Z góry dziękuję za jakieś konkretne podpowiedzi co to i jak to usunąć (naprawić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje problemy z temperaturą silnika, samochód Volkswagen Passat B5 silnik 1,9 TDI 115KM. Problemy

> bo jest ich kilka, wymienię po kolei.

> 1. Silnik osiąga temperaturę około 30'C po przejechaniu około 5km temperatura powietrza w granicach

> -5'C.

> 2. Temperatura podczas jazdy 90'C po zatrzymaniu się na światłach lub przed wjazdem do garażu spada

> do 50 - 70'C

Witamy wśród posiadaczy diesli zlosnik.gif te silniki mają dużą sprawność - czyli mniej energii jest marnowane w postaci ciepła - czyli jeździmy w czapce. no chyba ze sie ma webasto albo inną elektryczną nagrzewnicę zlosnik.gif

> 3.Temperatura silnika 90'C nagle spada na wskaźniku do 0'C, po czym spokojnie powraca na 90'C ( to

> zjawisko występowało również w lecie podczas podróży na wakacje po czym zanikło)

słaba masa na którymś punkcie masowym? albo czujka temp do wymiany hmm.gif

> Dodam że samochód był podpinany pod komputer który nie wykazał żadnego uszkodzenia. Z góry dziękuję

> za jakieś konkretne podpowiedzi co to i jak to usunąć (naprawić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje problemy z temperaturą silnika, samochód Volkswagen Passat B5 silnik 1,9 TDI 115KM. Problemy

> bo jest ich kilka, wymienię po kolei.

> 1. Silnik osiąga temperaturę około 30'C po przejechaniu około 5km temperatura powietrza w granicach

> -5'C.

diesel tak ma

> 2. Temperatura podczas jazdy 90'C po zatrzymaniu się na światłach lub przed wjazdem do garażu spada

> do 50 - 70'C

diesel tak ma sprawnosc cieplna

> 3.Temperatura silnika 90'C nagle spada na wskaźniku do 0'C, po czym spokojnie powraca na 90'C ( to

> zjawisko występowało również w lecie podczas podróży na wakacje po czym zanikło)

do wymiany czujnik temperatury lub zimne luty w licznikach, mialem podobnie w octavii zmienilem czujnik i jest git

> Dodam że samochód był podpinany pod komputer który nie wykazał żadnego uszkodzenia. Z góry dziękuję

> za jakieś konkretne podpowiedzi co to i jak to usunąć (naprawić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czujnik temperatury do wymiany.

Z 90 stopni przy włączonum ogrzewniu na maxa u mnie spada przy zjeździe z górki na luzie/postoju co najwyżej do 70 st.

Więc pewnie wahania jak u Ciebie są kwestią czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko mozesz sprawdzić sobie termostat,jeżeli po przejechaniu krótkiego odcinka rura górna i dolna od chłodnicy jest letnia to znaczy ze termostat jest zawieszony w pozycji otwartej i całe ciepło które powinno iść na dogrzanie silnika ucieka na chłodnice.

A w kabinie grzeje ci normalnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szybko mozesz sprawdzić sobie termostat,jeżeli po przejechaniu krótkiego odcinka rura górna i

> dolna od chłodnicy jest letnia to znaczy ze termostat jest zawieszony w pozycji otwartej i

> całe ciepło które powinno iść na dogrzanie silnika ucieka na chłodnice.

> A w kabinie grzeje ci normalnie ?

z tym sprawdzaaniem termostatu w dieslach to nie do końca

wymieniałem termostat w tym roku i nawet jak mam 90 st. na blacie to górna rura idąca do chłodnicy jest ciepla, a wychodząca z bloku silnika za termostatem jest prawie zimna (bardzo letnia)

lepiej podłączyć VAG i wtedy wszystko jasne przy jakiej temperaturze otwiera sie termostat

u mnie Wahler otwiera sie przy 87,9 st. C czy jakoś tak ok.gif

przy starym dochodził do 83 st. (był lekko otwarty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.