Skocz do zawartości

Małe spalanie - a jednak


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj trafił się wyjazd na chwilę do Warszawy. Postanowiłem przewietrzyć żony Renatkę.... a niech zobaczy, że świat poza miastem też istnieje zlosnik.gif. To praktycznie pierwsza trasa tego auta odkąd jest w naszym posiadaniu zlosnik.gif

I co się okazało? Że jednak Renatka potrafi mało spalić zlosnik.gif

Wynik 6.4/100km.

284802417-aa.jpg

Dystans 210 km

284802417-bb.jpg

Średnia 66km/h - czyli zgodnie z przepisami, no może + 10 (czyli prędkość 110-120km/h na trasie E7, na trasie 50 prędkość 90-100km/h.

284802417-cc.jpg

A po mieście ponad 10 facepalm.gifzlosnik.gif

post-6413-14352512022923_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj trafił się wyjazd na chwilę do Warszawy. Postanowiłem przewietrzyć żony Renatkę.... a niech

> zobaczy, że świat poza miastem też istnieje . To praktycznie pierwsza trasa tego auta odkąd

> jest w naszym posiadaniu

> I co się okazało? Że jednak Renatka potrafi mało spalić

> Wynik 6.4/100km.

> Dystans 210 km

> Średnia 66km/h - czyli zgodnie z przepisami, no może + 10 (czyli prędkość 110-120km/h na trasie E7,

> na trasie 50 prędkość 90-100km/h.

> A po mieście ponad 10

Jeszcze jakbyś napisał jaki to ma silnik pod maską. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze jakbyś napisał jaki to ma silnik pod maską.

1.4 16V wink.gif

EDIT:

Koszt przejazdu praktycznie taki sam jak naszym vanem (2.3 benzyna + lpg) bo ten spaliłby ok. 12 litrów lpg/100km wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.4 16V

> EDIT:

> Koszt przejazdu praktycznie taki sam jak naszym vanem (2.3 benzyna + lpg) bo ten spaliłby ok. 12

> litrów lpg/100km

No to ja mniej potrafiłem spalić starą Laguną z 1.8 8V 90KM. Ale to wymagało mocno naciągniętego kapelusza na łbie. Taki wynik jak twój to był do osiągnięcia z palcem w nosie przy jeździe "normalnej", ze średnią z 1000km trasy na poziomie 60-65km/h (czyli praktycznie non stop, trzeba lecieć koło 100-wki). Za to po zakorkowanym Wrocławiu, z baku schodziło 11-13L na każde 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to ja mniej potrafiłem spalić starą Laguną z 1.8 8V 90KM. Ale to wymagało mocno naciągniętego

> kapelusza na łbie.

Tez bym zszedł niżej, ale ja po prostu jechałem normalnie. Jadąc trasą 50 z prędkością 90km/h komp pokazywał 5,9. Przyspieszenie na E7 do 110-120 podbiło średnią do 6.2. Wjazd do miasta i 20km po nim zrobił 6.4 zlosnik.gif IMO jest bardzo dobrze, niestety Megane to auto żony i taki wyjazd poza miasto trafił mu się pewnie raz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj trafił się wyjazd na chwilę do Warszawy. Postanowiłem przewietrzyć żony Renatkę.... a niech

> zobaczy, że świat poza miastem też istnieje . To praktycznie pierwsza trasa tego auta odkąd

> jest w naszym posiadaniu

> I co się okazało? Że jednak Renatka potrafi mało spalić

> Wynik 6.4/100km.

> Dystans 210 km

> Średnia 66km/h - czyli zgodnie z przepisami, no może + 10 (czyli prędkość 110-120km/h na trasie E7,

> na trasie 50 prędkość 90-100km/h.

> A po mieście ponad 10

Leeeee...to ja Laguną 1,8 zrobiłem wynik 6,8l/100km na dystansie 375km (Wro-Konin-Wro), średnia niecałe 63km/h 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez bym zszedł niżej, ale ja po prostu jechałem normalnie. Jadąc trasą 50 z prędkością 90km/h komp

> pokazywał 5,9. Przyspieszenie na E7 do 110-120 podbiło średnią do 6.2. Wjazd do miasta i 20km

> po nim zrobił 6.4 IMO jest bardzo dobrze, niestety Megane to auto żony i taki wyjazd poza

> miasto trafił mu się pewnie raz

Ja kompa nie mam ,wydaje mi się z tego co tankuje do wybicia pistoletu ,że przy 90km/h idzie zrobic moim 5,5l do 5,8l . U ciebie komp chyba zawyża hmm.gifPowinien spalic mniej. 6,4l to wzioł mi z klimą 3 osoby i bagażem (na wakacjach) a jechałem tak ciut 100-115km/h.. teraz w mieście wzioł 9,1l z 440km hmm.gif śprubuje zrobic w miescie 500km -550km i zatankuje i napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kompa nie mam ,wydaje mi się z tego co tankuje do wybicia pistoletu ,że przy 90km/h idzie zrobic

> moim 5,5l do 5,8l . U ciebie komp chyba zawyża Powinien spalic mniej. 6,4l to wzioł mi z

> klimą 3 osoby i bagażem (na wakacjach) a jechałem tak ciut 100-115km/h.. teraz w mieście wzioł

> 9,1l z 440km Zawsze leje do pełna i sprawdzam ale jeszcze potrenuje w dalsza trase z

> kapeluszem.

Znaczy wszyscy chcecie mi wmówić tutaj, że jednak Renata spaliła dużo hehe.gif

Dla mnie to i tak mało i bylem tym zaskoczony - po mieście pijawka żre ponad 10 (w lecie z klimą) w zimie potrafi przeskoczyć 12 rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy wszyscy chcecie mi wmówić tutaj, że jednak Renata spaliła dużo

> Dla mnie to i tak mało i bylem tym zaskoczony - po mieście pijawka żre ponad 10 (w lecie z klimą) w

> zimie potrafi przeskoczyć 12

W porównwaniu z nowymi autami napewno ten 1l pala mniej.Zalezy chyba od techniki jazdy chyba ,każdy jezdzi inaczej .Te 0,5l czy 1l nie bedziemy sie kłócic .Ale mozna po eksperymentować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W porównwaniu z nowymi autami napewno ten 1l pala mniej.Zalezy chyba od techniki jazdy chyba ,każdy

> jezdzi inaczej .Te 0,5l czy 1l nie bedziemy sie kłócic .Ale mozna po eksperymentować

Ja nie mam możliwości eksperymentować, bo trasa naszą renówką to prędko się nie trafi. W naszym posiadaniu jest równy rok... po raz pierwszy wyjechała za miasto hehe.gif

Po mieście ujeżdża ją żona... dość dynamicznie jak sądzę, bo czasami jadąc na zakupy czy zatankować biorę jej auto i wystarczy, że zrobię 10-15km po mieście i średnia spada na tak krótkim dystansie o 0,3-0,5 pod moją nogą zlosnik.gif. Małżonka ma widać ciężkie pantofelki, ale niech tam... pali, widać musi. Żona jest i tak w tym aucie zakochana i nie chce nawet myśleć o jakimkolwiek innym wink.gif. Ale mnie też się całkiem przyjemnie tym jeździ. Ostatnia trasa sprawiła, że jeszcze bardziej polubiłem to autko - cichutko, ładnie się prowadzi, nieźle przyspiesza a do tego naprawdę mało spaliła ok.gif. Przez rok nie było też poważniejszych problemów. Po zakupie zrobiłem kompletny rozrząd, wymieniłem olej i raz tylko była awaria alternatora. To IMO bardzo mało jak na ponad 10 letnie francuskie auto zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy wszyscy chcecie mi wmówić tutaj, że jednak Renata spaliła dużo

poważnie dużo 270751858-jezyk.gif

takie 6.4-6.6l to robię bez zadnych ekodrajwingow

ten silnik potrafi bardzo malo spalić jak się go dobrze wyczuje - i wcale nie trzeba wolno jezdzic.

na trasie ten 1.4 16v w megi spalił mi najmniej (nie pamietem dokladnie) 5.5-5.7l wink.gif

Lanosem 1.6 na trasie 450km (200km autostrada) wyszlo mi 6,67l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poważnie dużo

> takie 6.4-6.6l to robię bez zadnych ekodrajwingow

> ten silnik potrafi bardzo malo spalić jak się go dobrze wyczuje - i wcale nie trzeba wolno jezdzic.

> na trasie ten 1.4 16v w megi spalił mi najmniej (nie pamietem dokladnie) 5.5-5.7l

> Lanosem 1.6 na trasie 450km (200km autostrada) wyszlo mi 6,67l

Ty..ale ja nie bawiłem się w ecodriving. Normalna jazda, po prostu spokojna, ale bez przesady wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.