Skocz do zawartości

Obniżenie spalania


nikt-znany

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

sytuacja jest następująca:

1. samochód to Fiat Punto 2 1.2 8V 60KM

2. Instalacja LPG jak w profilu, tzn. DiegoG3, czerwone valteki po prawie 40kkm (nie wiem czy w tym czasie były wymieniane/czyszczone/kalibrowane).

3. Wymienione świece + filtr powietrza, ustawione luzy zaworowe.

Samochód pracuje prawidłowo tak na benzynie jak i gazie. Prawidłowo tzn. nie szarpie, moc na LPG podobna jak na noPB.

Jedyny problem jest gdy auto po rozgrzaniu "zadusi się" (np. za gwałtownie puszczę sprzęgło) i zgaśnie - wtedy żeby je odpalić trzeba dość długo kręcić rozrusznikiem, tak jakby zalało się.

Zastanawiam się czy jest szansa na zmniejszenie spalania. U wielu osób spalanie <7l LPG/100km to standard. U mnie ledwie mieszczę się w 8l/100km przy jeździe w trasie z prędkościami zgodnymi z przepisami.

Miesięcznie auto pokonuje w granicach 3kkm, stąd ten 1l/100km wygeneruje parę złotych różnicy.

Póki auto jeździ prawidłowo nie ruszałem niczego. Przy pierwszych problemach (które zapewne wygenerują wtryski) wymienię listwę na inną. Jeżeli sam opanuję temat to wymiana będzie we własnym zakresie, inaczej skorzystam z usług fachowca :-)

Screeny:

P2_F4.JPG

P2_F4_MAPA.JPG

W poprzednim autku miałem instalację oparta o KME Diego G3, wtryski Magic Jet (tak na marginesie jeden poleciał po 25kkm).

Tutaj mapy wyglądały tak jak poniżej, ustawiał je gazownik który montował instalację. Zapewne jeżeli sam nie zdecyduję się na zmianę parametrów pojadę do niego - czy dobrze było to ustawione?

m_f4_Modelowanie.JPG

m_f4_MAPA.JPG

Samochód to Matiz, na takich ustawieniach zbierał się rewelacyjnie i spalanie mieściło się poniżej 7l LPG/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.