Skocz do zawartości

E12 D4-D - zestopniowanie skrzyni


-mimx-

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie z sąsiedniego kącika...

Otóż mój szef dla dziecka kupuje Corollę E12 FL 1.4 D4-D. I dał mi na dzień do testów (że niby się znam hehe.gif). Jakieś tam mikrousterki wykryłem, ale nic poważnego. Jedyne co mnie zastanawia, to bardzo krótka skrzynia.

Otóż przy licznikowych 125km/h ma równe 3000 obr. na najwyższym biegu (V). To tak ma być? Ciężko się tym w trasie jedzie ze względu na taką skrzynię... Moja 100-konna Fabia TDI miała o dobre 500 obr. mniej przy takiej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie pytanie z sąsiedniego kącika...

> Otóż mój szef dla dziecka kupuje Corollę E12 FL 1.4 D4-D. I dał mi na dzień do testów (że niby się

> znam ). Jakieś tam mikrousterki wykryłem, ale nic poważnego. Jedyne co mnie zastanawia, to

> bardzo krótka skrzynia.

> Otóż przy licznikowych 125km/h ma równe 3000 obr. na najwyższym biegu (V). To tak ma być?

Podobnie jest w Yarisie którego córka ujeżdża. 1,4 D4D nie pozwala na jazdę z większą prędkością, jak 130-140km/h, bo silnik już mocno warczy na wysokich obrotach.

W Corolli powinno być chyba inaczej, bo to pewnie już 90KM. W Yarku jest tylko 75KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko OK moje 2 skrzynie tak samo działały smile.gif

spalanie za to fajne w aucie. mój ostatni wyjazd zamknął się spalaniem 4,9l/100km przebyty dystans to prawie 1500 km stara śląsk, zachodniopomorskie, śląsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko OK moje 2 skrzynie tak samo działały

Ha! Dzięki za odpowiedzi ok.gif

Spalanie faktycznie smakowite - średnia z mojego 90-kilometrowego testu (jazda mieszana) wyszła ok. 5.5 z kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak ma być. Aż się prosi o VI bieg, ale cóż..

w 2,0 w takim ukladzie skrzynia jest zestopniowana inaczej.

Przy wspomnianych 3000 RPM na 5 biegu to ja mam 140 km/h.

Ale 6 bieg by sie przydal, nawet taka redukcja o 200 RPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest. Za to jak zauważyłeś, fajne jest spalanie. Ja stoję niemal non stop w korkach i średnie mam 6,2-6,3. Jak były ferie to jazda po W-wie zamykała się w ok. 5,7-5,8 ok.gif

> Takie pytanie z sąsiedniego kącika...

> Otóż mój szef dla dziecka kupuje Corollę E12 FL 1.4 D4-D. I dał mi na dzień do testów (że niby się

> znam ). Jakieś tam mikrousterki wykryłem, ale nic poważnego. Jedyne co mnie zastanawia, to

> bardzo krótka skrzynia.

> Otóż przy licznikowych 125km/h ma równe 3000 obr. na najwyższym biegu (V). To tak ma być? Ciężko

> się tym w trasie jedzie ze względu na taką skrzynię... Moja 100-konna Fabia TDI miała o dobre

> 500 obr. mniej przy takiej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak jest. Za to jak zauważyłeś, fajne jest spalanie. Ja stoję niemal non stop w korkach i średnie

> mam 6,2-6,3. Jak były ferie to jazda po W-wie zamykała się w ok. 5,7-5,8

to w Aurisie dochodzi do 7 w miescie i korkach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to w Aurisie dochodzi do 7 w miescie i korkach

bo jest chyba cięższy, przynajmmiej miałem takie wrażenie podczas jazdy.

co do Yarka, to w 2 z 2007 roku nie czuć tak przyspieszenia, znaczy się nie ma tej turbo dziury a potem tego wykopu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to w Aurisie dochodzi do 7 w miescie i korkach

auris nieco ciezszy, do tego chyba caly czas sie turla na 16tkach ok.gif Dzisiejszy wynik po wypaleniu 3/4 zbiornika to zejście z 6,4 na 6,2, kółka 15tki 185. Jak sie uda to w ten weekend zmieniam na 16tki, bo już patrzeć nie mogę na stalowe zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auris nieco ciezszy, do tego chyba caly czas sie turla na 16tkach Dzisiejszy wynik po wypaleniu

> 3/4 zbiornika to zejście z 6,4 na 6,2, kółka 15tki 185. Jak sie uda to w ten weekend zmieniam

> na 16tki, bo już patrzeć nie mogę na stalowe

ciezszy ciezszy .... 205/55/16 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.