Skocz do zawartości

Jak ściągnąć miskę olejową?


urwis

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniałem olej w kumpla Suzuki GSXR 1000 i oczywiście za dużo siły użyłem dokręcając śrubę. Strasznie miękki ten gwint w misie. Chcę zdjąć ją. Przeczyścić i dać do nagwintowania pod inną śrubę. Żeby się dobrać do misy trzeba zrzucać wydech. Ma ktoś jakiś sprytny sposób na te operacje? Jakieś uszczelki do wymiany będą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby się dobrać do misy trzeba zrzucać wydech. Ma ktoś jakiś sprytny sposób na te operacje? Jakieś uszczelki do wymiany będą?

Ja u siebie w FZSie po zrzuceniu wydechu żadnych uszczelek w układzie wydechowym nie ruszałem. Jedyne co wymieniłem to uszczelkę pod miskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się dobrać do misy trzeba zrzucać wydech. Ma ktoś jakiś sprytny sposób na te

> operacje? Jakieś uszczelki do wymiany będą?

Nie wiem jak w gsx-r ale prawdopodobnie bedziesz musial zdjac chlodnice (spuscic plyn), okrecic tlumik i kolektory. Teoretycznie powinno się wymienic uszczelki pod kolankami kolektora (miedziane), i oczywiscie nowa uszczelke pod miske - pamietac zeby nie dokrecac za mocno (aluminium). Przy okazji miski nie czyscic zadnymi kwasami bo zmatowieje grinser006.gif. Mozna machnąć tez odrazu okienko olejowe (wyczyscic) o ile dostep jest od tylko od dołu i jest brudne grinser006.gif. Uszczelki nie smarowac niczym przed montazem (o ile grafitowa) i dokręcać w kolejnosci "po przekątnej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.