Skocz do zawartości

Wymiana oleju pierwszy raz


MURZ

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iż minął pierwszy rok odkąd posiadam Fiata Uno, a nie mam doświadczenia..., inaczej. Wiem jak wymienić olej, lecz przyszedł czas pustego portfela. Ile oleju wlewa się w silnik 1.0? Czy wystarczy jeżeli kupię 2 litry? W zeszłym roku nie wymieniałem ja i nie wiem ile kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako iż minął pierwszy rok odkąd posiadam Fiata Uno, a nie mam doświadczenia..., inaczej. Wiem jak

> wymienić olej, lecz przyszedł czas pustego portfela. Ile oleju wlewa się w silnik 1.0? Czy

> wystarczy jeżeli kupię 2 litry? W zeszłym roku nie wymieniałem ja i nie wiem ile kupić?

Widzę że jest dużo wersji. Ja ci napiszę, że książka serwisowa podaje 3,7 litra, a mi do max weszło 4 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowa sprawa, że przy wymianie oleju wymienia się też jego filtr, filtr powietrza itp... olej to nie jedyna sprawa.

co do samego oleju to kupujesz bańkę 4 litrową i masz na lekkie dolewki po zalaniu do połowy bagnetu. pamiętaj, że olej wymienia się na ciepłym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.