Skocz do zawartości

Problem z centralnym zamkiem


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem mały defekt centralnego, może ktoś powie o co chodzi. Przestał mi zamykać drzwi kierowcy z pilota. Pozostałe 3 drzwi działają. Jak przekręcę kluczykiem w zamku to zamknie mi tylko drzwi kierowcy. A wcześniej zamykał wszystkie icon_rolleyes.gif. Skutek jest taki, że pilotem zamykam 3 drzwi a z klucza kierowcy sick.gif.

Samochód Seat Cordoba 2004 r. Obsługa centralnego z pilota dodana jako funkcja alarmu zakładanego w salonie przy kupnie. W standardzie central dział z kluczyka w zamku. Od czego zacząć szukanie, co może być problemem ? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brudny mikrostyk w zamku kierowca. Temat tak stary jak volkswagen...

rzuć okiem tutaj co prawda z forum fabii ale ide o dobrego browarka, że zamki się wiele nie różnią, zresztą jak same objawy i pewnie problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> brudny mikrostyk w zamku kierowca. Temat tak stary jak volkswagen...

> rzuć okiem tutaj co prawda z forum fabii ale ide o dobrego browarka, że zamki się wiele nie

> różnią, zresztą jak same objawy i pewnie problem.

> Pozdrawiam

czyli wymiana krańcówki ? nie wygląda to dobrze, jeśli chodzi o łatwość naprawy icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie wymiana, ja swoją wyczyściłem - zebrał się na niej taki syf coś jak smar / olej wymieszany z kurzem... po wytarciu szmatką zamek ożył ok.gif

Czasem trzeba wymienić ową krańcówkę, koszta kilka zł w sklepie elektronicznym, nawet się do tego przymierzałem ale w moim zamku padł inny mikrus więc temat odpadł. Ogólnie nic trudnego tylko trochę cierpliwości żeby zdemontować tapicerkę i blachę z drzwi. Ogólnie się da ok.gif Trenowałem na obu drzwiach...

Tak więc nie nerwuj się Kaźmirz tylko spokojnie bez stresu w sobotę albo inny dzionek wymontuj z rana zamek i jak będzie trzeba wymienić krańcówkę to do sklepu elektronicznego a potem dwa przewody przelutowac to już pikuś.

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy ok.gif

A i jeszcze zobacz czy zapala się światło w podsufitce jak otworzysz drzwi z niedziałającym zamkiem...

AA to spróbuj docisnąć wtyczki w słupku przednim po otwarciu drzwi kierowcy, być może diabeł tkwi w szczegółach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A i jeszcze zobacz czy zapala się światło w podsufitce jak otworzysz drzwi z niedziałającym

> zamkiem...

wszystko działa normalnie, światełko świeci icon_rolleyes.gif

> AA to spróbuj docisnąć wtyczki w słupku przednim po otwarciu drzwi kierowcy, być może diabeł tkwi w

> szczegółach...

są gdzieś w okolicy tej gumy-przelotki którą idą wszystkie kable do drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.