Skocz do zawartości

ubezpieczeniowy problem


misiaqxxl

Rekomendowane odpowiedzi

potrzeba mi rozwiklac pewna niejasnosc.

sytuacja sprzed roku, kupujemy auto, dopelniamy formalnosci rejestracji i ubezpieczenia. Ubezpieczenie przepisujemy od poprzedniego wlasciciela przedkladajac stosowne dokumenty czyli dowod, czyli umowe i inne pierdoly.

Mija jakis czas, ubezpieczenie sie konczy, przychodzi informacja o koniecznosci przedluzenia. Zainteresowany idzie do ubezpieczyciela, mowi Dzien Dobry Chcialem Sobie Przedluzyc. Pani mowi, prosze dokumenty: dowod rej, umowe kupna sprzedazy i inne dokumenty zakupowe.

I tutaj rybka i zdziwko, bo auto jezdzi, jest daleko i nie ma mozliwosci przedlozenia D.R. Pani sie upiera,ze dokumenty sa konieczne. Zainteresowany olewa ubezpieczyciela, wyciaga telefon i ubezpiecza auto na infolinii innego towarzystwa.

Samochod to na okko 15 letni staruszek, ubezpieczenie to tylko OC.

Oczywiscie zainteresowany nie wypowiada umowy ubezpieczycielowi A, ktory robil problemy, olewka. Twierdzac, ze tamten rzadajac od niego dokumentow, ktore przedlozyl rok temu wydumal sobie jakies nowe warunki, na ktore on nie przystaje.

Po pewnym czasie ubezpieczyciel A odzywa sie, ze chcialby zakonczyc sprawe polubownie.

Kto w tym bajzlu ma racje i jak mozna temat rozegrac, zeby nie stracic.

Czy do przedluzenia OC potrzebne sa te wszystkie papiery i aktualne badanie techniczne ??? Bo to, ze OC trzeba wypowiedziec to rozumiem, inaczej nastepuje kontynuacja automatyczna.

Co sadzicie ??

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zainteresowany idzie do ubezpieczyciela, mowi Dzien Dobry Chcialem Sobie Przedluzyc. Pani

> mowi, prosze dokumenty: dowod rej, umowe kupna sprzedazy i inne dokumenty zakupowe.

> I tutaj rybka i zdziwko, bo auto jezdzi, jest daleko i nie ma mozliwosci przedlozenia D.R. Pani sie

> upiera,ze dokumenty sa konieczne.

Czy Pani upierała się(odmówiła przedłużenia) na piśmie?

> Kto w tym bajzlu ma racje i jak mozna temat rozegrac, zeby nie stracic.

> Czy do przedluzenia OC potrzebne sa te wszystkie papiery i aktualne badanie techniczne ???

Najwyżej jest potrzebny DR, z doświadczenia, wiem, że mój agent nie ogląda DR(a tym bardziej żadnych innych dokumentów) przy wznowieniu.

Ma dane samochodu i moje, jedynie do AC pyta się do kiedy jest przegląd i tyle.

> Bo to,

> ze OC trzeba wypowiedziec to rozumiem, inaczej nastepuje kontynuacja automatyczna.

Trzeba mieć papier, że się wypowiedziało umowę albo, że ubezpieczyciel odmówił wznowienia/kontynuacji.

Jak nie masz papieru a ubezpieczyłeś się u innego ubezpieczyciela to grzecznie zanosisz pieniążki ubezpieczycielowi.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy Pani upierała się(odmówiła przedłużenia) na piśmie?

Pani w biurze uparla sie na komplet dokumentow i juz. DR podstawa, umowa KS, itp. Bez tego nie chciala nawet gadac. Numer polisy nic tu nie pomogl, przedluzac poszedl wlasciciel pojazdu jeno bez dokumentow, bo auto akurat wtedy jezdzilo przez tydzien z dala od domu, a OC konczylo sie wlasnie w miedzy czasie.

Pani z innej firmy przez telefon ubezpieczyla z pocalowaniem sluchawki zlosnik.gif

> Najwyżej jest potrzebny DR, z doświadczenia, wiem, że mój agent nie ogląda DR(a tym bardziej

> żadnych innych dokumentów) przy wznowieniu.

No wlasnie, tym bardziej, ze to OC, a dane nowego wlasciciela juz mieli od prawie roku, bo przepisywal OC od sprzedajacego.

> Ma dane samochodu i moje, jedynie do AC pyta się do kiedy jest przegląd i tyle.

Logiczne, ale skoro OC trza platit nawet od auta ktore jest zarejestrowane i robi za kwietnik to inna sprawa.

> Trzeba mieć papier, że się wypowiedziało umowę albo, że ubezpieczyciel odmówił

> wznowienia/kontynuacji.

> Jak nie masz papieru a ubezpieczyłeś się u innego ubezpieczyciela to grzecznie zanosisz pieniążki

> ubezpieczycielowi.

Znajomy sie zastanawia czy isc na ugode czy do sadu od razu ?

> Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pani w biurze uparla sie na komplet dokumentow i juz. DR podstawa, umowa KS, itp. Bez tego nie

> chciala nawet gadac. Numer polisy nic tu nie pomogl, przedluzac poszedl wlasciciel pojazdu

> jeno bez dokumentow, bo auto akurat wtedy jezdzilo przez tydzien z dala od domu, a OC konczylo

> sie wlasnie w miedzy czasie.

Wiesz upierać to się pani może w kuchni co będzie na obiad, a w pracy to niech wskaże konkretną regulację.

> Znajomy sie zastanawia czy isc na ugode czy do sadu od razu ?

Jak nie masz papieru, że to oni odmówili zawarcia/przedłużenia umowy to poszedłbym na ugodę.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz upierać to się pani może w kuchni co będzie na obiad, a w pracy to niech wskaże konkretną

> regulację.

Dlatego napisalem o problemie tutaj, co prawda znam temat pobieznie z opowiadan zainteresowanego i nie wiem jak to wygladalo tak do konca zlosnik.gif.

> Jak nie masz papieru, że to oni odmówili zawarcia/przedłużenia umowy to poszedłbym na ugodę.

> Pozdrawiam BAS

Domyslam sie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy do przedluzenia OC potrzebne sa te wszystkie papiery i aktualne badanie techniczne ???

Nic nie jest potrzebne (na dobrą sprawę nawet wizyta) - przecież chyba właśnie na tym problem polega, że ubezpieczenie zostało przedłużone?

Jak ubezpieczyciel chce iść na ugodę, to ma miękkie serce - lepiej z tego skorzystać (chyba, że ugoda to "zapłaćcie 100% składki" - ale w sumie i tak nic raczej nie wskóracie jak taką propozycję złoży).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy do przedluzenia OC potrzebne sa te wszystkie papiery i aktualne badanie techniczne ??? Bo to,

Nie. Jak kończy się OC, wysyłam maila do rodzinki z skanem obecnego OC. Oni drukują, idą do agenta, płacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.