Skocz do zawartości

[chwalipięctwo] Jako, że oryginalny....


kenickie

Rekomendowane odpowiedzi

... mieszek w 307 wykonany jest z "oryginalnej skóry z plastikowej świni", czyli skaju (szumnie zwanego eko-skórą) i się wziął i zużył, toteż postanowiłem temu zaradzić.

Oto efekt:

dscf2160g.jpg

Mieszek wykonany (całkowicie przeze mnie, rzecz oczywista) z materiału zwanego alcantarą. To syntetyczny zamsz - powszechnie używany w tapicerstwie samochodowym. Na allegro, nie wiedzieć czemu, znajdziecie oferty tego materiału pod nazwą alAcantary.

Materiał, z którego wykonałem mieszek, nie pochodzi jednak z allegro, lecz z hurtowni tapicerskiej, którą mam pod nosem. I kosztuje nie 23-25zł za metr bieżący, lecz skromne... 120zł.

Jakby ktoś pytał czemu taka różnica:

dscf2162q.jpg

Ten mały kwadracik, to próbka jaką otrzymałem od sprzedawcy z allegro. Różnicę widać gołym okiem. Tapicerem nie jestem, ale na moje oko, z gęstości siatki wynika różnica w wytrzymałości/trwałości takiej alacantary.

Ta, którą kupiłem z powodzeniem używana jest przez tapicerów jako pokrycie mebli domowych i do tapicerki samochodowej (często w połączeniu ze skórą). Więc musi mieć sporą trwałość, bo sam jako klient chyba bym tapicera za worek powiesił, gdyby mi sofa wystarczyła na powiedzmy rok normalnego domowego użytkowania.

To by było na tyle dzisiejszego chwalipięctwa. Jutro odcinek drugi, pt. "Zdjęcia po montażu w aucie". wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek drugi, pt. "Zdjęcia po montażu w aucie".

dscf2163o.jpg

dscf2165t.jpg

dscf2164y.jpg

Materiał na żywo jest ciemniejszy niż na fotkach. Nie jest to głęboka czerń (tej nie mieli, tylko na zamówienie i musiałbym poczekać bliżej nieokreślony czas), ale i tak wygląda zajefajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> denerwowałby mnie inny odcień czerni niz wszystkiego dookoła,ale skoro Tobie sie podoba to

Jest ok. Ale pewnie się zbiorę i zamówię alcantarę w kolorze głębokiej czerni. A do tego kusi mnie teraz zabawa z tym materiałem na kierownicy. :D

> chyba JR ma fajny,taki ze skórki perforowanej?

Widziałem. Owszem, też fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego kusi mnie

> teraz zabawa z tym materiałem na kierownicy. :D

a to nie jest za śliskie hmm.gif

a aucie do wygłupów miałem kierownice zamszowa i w połaczeniu z zamszowymi rekawicami jeździło sie malinowo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Część III:

Zakupiłem nowy kawałek alcantary, tym razem czarny.

Oto efekty:

nowyczarny.jpg

dscf2470d.jpg

Na żywo jest czarny, z lekkim cieniowaniem (jak zamsz). Nie wiem czemu ten mój durny aparat znów koloruje alcantarę na fiolet/niebieski.

Właściwie to wiem - zdjęcia robione na szybko, w trybie totalmałpa. Jutro się pobawię i może coś wycisnę więcej.

Tak czy inaczej - tym razem komponuje się dobrze. Alcantary pt. głęboka czerń nie było, nie ma i nie będzie (bo też i nie potrzeba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak czy inaczej - tym razem komponuje się dobrze. Alcantary pt. głęboka czerń nie było, nie ma i

> nie będzie (bo też i nie potrzeba).

Ile $$ wychodzi taki kawałek alcantary na mieszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile $$ wychodzi taki kawałek alcantary na mieszek?

Metr bieżący z rolki szerokiej na 1.4m kosztuje 120zł. Są też tańsze odmiany, po 80zł za metr. Na allegro najtańsza jest za ~25zł.

W hurtowni gdzie to nabywam, można kupić mniej niż metr bieżący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Metr bieżący z rolki szerokiej na 1.4m kosztuje 120zł. Są też tańsze odmiany, po 80zł za metr. Na

> allegro najtańsza jest za ~25zł.

> W hurtowni gdzie to nabywam, można kupić mniej niż metr bieżący.

Orientacyjnie ile potrzeba materiału na taki mieszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Orientacyjnie ile potrzeba materiału na taki mieszek?

Jako, że i tak musisz kupić pełną szerokość rolki, to wystarczy 0,25 mb. Przy założeniu, że szyjesz na wzór oryginalnego, tj. z dwóch płatów.

Jak sobie wymyślisz własny wzór (np. z czterech płatów) to wystarczy jeszcze mniej (ok. 0,15mb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako, że i tak musisz kupić pełną szerokość rolki, to wystarczy 0,25 mb. Przy założeniu, że szyjesz

> na wzór oryginalnego, tj. z dwóch płatów.

> Jak sobie wymyślisz własny wzór (np. z czterech płatów) to wystarczy jeszcze mniej (ok. 0,15mb).

Sam materiał wychodzi niewiele drożej niż mieszek z allegro, ale jaka jakość za to.

Pisałeś, że sam robiłeś - czy wg Ciebie taka zwykła polska krawcowa ogarnie temat (czy np. materiał nie jest za gruby na standardowe maszyny)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam materiał wychodzi niewiele drożej niż mieszek z allegro, ale jaka jakość za to.

> Pisałeś, że sam robiłeś - czy wg Ciebie taka zwykła polska krawcowa ogarnie temat (czy np. materiał

> nie jest za gruby na standardowe maszyny)?

Szyłem sam, na domowym Łuczniku (z dużym prawdopodobieństwem starszym ode mnie wink.gif - co jest jego dużą zaletą w kontekście trwałości, jeśli się porównuje z dzisiejszymi plastikowymi maszynami domowymi).

Do jakiego auta chcesz uszyć?

Do 307, z racji posiadania wzorca, mogę uszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szyłem sam, na domowym Łuczniku (z dużym prawdopodobieństwem starszym ode mnie - co jest jego dużą

> zaletą w kontekście trwałości, jeśli się porównuje z dzisiejszymi plastikowymi maszynami

> domowymi).

> Do jakiego auta chcesz uszyć?

> Do 307, z racji posiadania wzorca, mogę uszyć.

Do swojego Opla (zaglądam na francowate z racji posiadania Twingo w domu).

Zrobię tak, że potnę swój stary mieszek na wzór i zaniosę do jednej ogarniętej krawcowej -

dlatego pytałem, czy alcantara jest na tyle "cienka" żeby zmieścić się pod standardową igłą. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.