Skocz do zawartości

Demontaż środkowych kratek wentylacyjnych.


ko_rex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Się jeździ, się parkuje pod drzewami, się ma za swoje - nazbierało mi się mnóstwo liści i innego stuff'u za środkowymi kratkami nawiewu. Trzeba to posprzątać, bo o ile może i romantycznie jest obrzucić kwiatami wiosną niewiastę za pomocą dmuchawy w Uno, to już zeszłoroczne liście nie robią na niej wrażenia.

Zatem pytanie - jest jakiś sposób na wyjęcie samych kratek? Jeśli nie, to co trzeba zrobić, żeby zdjąć to czarne cholerstwo (konsola środkowa się zwie?) ?

Romantyk wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Się jeździ, się parkuje pod drzewami, się ma za swoje - nazbierało mi się mnóstwo liści i innego

> stuff'u za środkowymi kratkami nawiewu. Trzeba to posprzątać, bo o ile może i romantycznie

> jest obrzucić kwiatami wiosną niewiastę za pomocą dmuchawy w Uno, to już zeszłoroczne liście

> nie robią na niej wrażenia.

> Zatem pytanie - jest jakiś sposób na wyjęcie samych kratek? Jeśli nie, to co trzeba zrobić, żeby

> zdjąć to czarne cholerstwo (konsola środkowa się zwie?) ?

> Romantyk

Oczywiście ze jest sposób zlosnik.gif Wystarczy chwycić np. kleszczami i pociągnąć z wyczuciem, lub jak boisz się uszkodzeń to np. zagiętym kawałkiem drutu włożonym w szczelinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiew środkowy - to tylko koniec układu przewietrzania, a początek to spore otwory w podszybiu za wycieraczką. Z czasem wpadają niżej liście i inne śmiecie, a co najgorsze, razem z wodą tam gniją, czasem średnio pachną i gorzej - potrafią zablokować odpływ wody ; przy ulewach woda może spłynąć do kabiny pod nogi, zamiast przeznaczonym do tego otworem w komorze silnikowej.

Czym prędzej zajrzyj pod maskę i oczyść podszybie z syfa i sprawdź drożność odpływu i wybierz owe mało romantyczne kwiatki liście. A potem/przedtem zrób sobie siatki pod wlotami na podszybiu, jak inni koledzy proponują. Ja wlutowałem docięte siatki w plastyk podszybia na gorąco, lutownicą od spodu (oczywiście po wyjęciu tej osłony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nawiew środkowy - to tylko koniec układu przewietrzania, a początek to spore otwory w podszybiu za

> wycieraczką. Z czasem wpadają niżej liście i inne śmiecie, a co najgorsze, razem z wodą tam

> gniją, czasem średnio pachną i gorzej - potrafią zablokować odpływ wody ; przy ulewach woda

> może spłynąć do kabiny pod nogi, zamiast przeznaczonym do tego otworem w komorze silnikowej.

> Czym prędzej zajrzyj pod maskę i oczyść podszybie z syfa i sprawdź drożność odpływu i wybierz owe

> mało romantyczne kwiatki liście. A potem/przedtem zrób sobie siatki pod wlotami na podszybiu,

> jak inni koledzy proponują. Ja wlutowałem docięte siatki w plastyk podszybia na gorąco,

> lutownicą od spodu (oczywiście po wyjęciu tej osłony).

w poprzednim uniaczu tez miałem założoną siatkę (mocną moskitierę) w podszybiu od wewnętrznej strony i po wyczyszczeniu tego co się tam uzbierało zapomniałem o problemie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.