Skocz do zawartości

1.2 TCE, awaryjne czy nie??


Muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

> Mysle tak sobie nad autem dla i w oko wpadlo mi Clio III z tym motorem, jezdzi to jakos?? Jakie

> spalanie ma ??

> Warto czy nie ??

Było nie raz. Co do spalania - można mało spalać, bardzo delikatnie jeździć. Ale w tym samochodzie kusi żeby trochę bardziej przyciskać (bo bardzo miło jeździ.. szczególnie jako miejskie jeździdełko). Przy przyciskaniu - prawda jest taka, że "turbo żyje, turbo pije".

Mogę powiedzieć, że pali podobnie jak inne samochody o podobnej mocy i masie. Czyli od ~6 w trasie (przy raczej spokojnej jeździe) do 8,5-9 w mieście (zależnie od ilości korków i przy dość dynamicznej jeździe na krótkich odcinkach).

Jak na razie się nie psuje (ale małe przebiegi robi). Czy warto - to zależy co się komu podoba. uważam że w podobnej cenie ciężko znaleźć inny samochód z tak przyjemnym silniczkiem. oczywiście, zawieszenie mogło by lepiej na zakrętach trzymać. I po pewnym czasie denerwują mnie takie dość średnie plastiki we wnętrzu (wolał bym takie z klasy premium).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem dzisiaj propozycje na clio 1.2 75km, czyli pospolity wolek, w wersji alizee, z elektrycznymi lusterkami i lakierem metalik za 39.999zl, tce w tym samym "wypasie" to juz 45 tysiecy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dostalem dzisiaj propozycje na clio 1.2 75km, czyli pospolity wolek, w wersji alizee, z

> elektrycznymi lusterkami i lakierem metalik za 39.999zl, tce w tym samym "wypasie" to juz 45

> tysiecy...

Poszukaj, poczekaj.. Pomęcz dealerów.

Ja za swojego TCE, w wersji GrandTour w wersji Expression + klima, radio + światła przeciwmgielne + doświetlanie zakrętów (bardzo fajne i ładne światła soczewkowe) + metalic (niestety, lusterka są ręczne) zapłaciłem 42.

Z tym że to był poprzedni rocznik i został im na placu (w sierpniu..)

75km w tym samochodzie jak dla mnie to mało. Miałem ten silniczek w poprzednim clio (sporo lżejszym) i też trochę mało było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mysle tak sobie nad autem dla i w oko wpadlo mi Clio III z tym motorem, jezdzi to jakos?? Jakie

> spalanie ma ??

> Warto czy nie ??

60kkm i na silnik nie ma co narzekać. Zbiera się nieźle (choć warto pamiętać że 100KM ale i ponad tona wagi). W środę robię chip, więc pewnie będzie się zbierał lepiej smile.gif

Pali około 7l, w Warszawskich korkach z klimą.

Ja jestem zadowolony. Kupiłem za jakieś 45k, w takim większym wypasie.

Oczywiście ma minusy - dość głośna klima, plastikowe wnętrze, skrzynia średnio precyzyjna, ale nie ma większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam, choc gadalem dzisiaj w renowce i aktualnie ten egzemplarz ktory mi zaproponowano cennikowo stoi 47 tysia, wiec troche podrozaly, mysle ze gdzies tak w polowie wakacji moze sie zrobic ciekawie jesli chodzi o ceny...

Rozbawilo mnie natomiast to ze Dacia sandero z tym samym motorem kosztuje pare zlotych wiecej i jakos niezniewala jakoscia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mysle ze przez 2 lata gwary wywalcze co swoje w renault

ja dostałem jeszcze dodatkowe dwa lata gwarancji.. W razie czego się może przydać...

natomiast co do ceny - to coś zawsze można znaleźć. I jeszcze ponegocjować.

Na przykład:

TUTAJ

Ja na swój wynegocjowałem sporo, bo był przed liftingiem a nowy były już po.

Chcieli go sprzedać o 2tyś drożej. Powiedziałem że kupię za 41.. Powiedzieli że nie ma mowy. Dwa dni później zadzwonili i zaproponowali 43 a stanęło na 42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki wynik będzie. Gdzie robisz chipa ?

Pzdr

> 60kkm i na silnik nie ma co narzekać. Zbiera się nieźle (choć warto pamiętać że 100KM ale i ponad

> tona wagi). W środę robię chip, więc pewnie będzie się zbierał lepiej

> Pali około 7l, w Warszawskich korkach z klimą.

> Ja jestem zadowolony. Kupiłem za jakieś 45k, w takim większym wypasie.

> Oczywiście ma minusy - dość głośna klima, plastikowe wnętrze, skrzynia średnio precyzyjna, ale nie

> ma większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja dostałem jeszcze dodatkowe dwa lata gwarancji.. W razie czego się może przydać...

Ja też mam gwarancję rozszerzoną, ale ASO niespecjalnie są pomocne i osobiście uważam że to najsłabsza strona Renault - drogi i niekompetentny serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zalezy gdzie i z kim masz doczynienia, ja z racji wspolpracy mam w renault troche inne traktowanie

> zapewnione...

No właśnie dziś po interwencji w Renault, odezwało się do mnie ASO i jednak uwzględnią moje reklamacje. Szkoda tylko że nie dało się tego zrobić od razu, bo to w sumie pierdoły, a człowiek musi się użerać.

Zresztą najgorsze są ceny przeglądów, niestety. Choć ten po 60kkm był już ostatnim w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mamy 2 firmowe kangoo, nigdy nie odmowili przegladu w trakcie gwarancji na wlasnych czesciach :D

No popatrz, a mi nie tyle odmówili że nie będą gwarantować ewentualnych uszkodzeń powstałych z winy dostarczonych przeze mnie części. Wolałem nie ryzykować niż potem udowadniać że sprężarka padła nie przez "mój" olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No popatrz, a mi nie tyle odmówili że nie będą gwarantować ewentualnych uszkodzeń powstałych z winy

> dostarczonych przeze mnie części. Wolałem nie ryzykować niż potem udowadniać że sprężarka

> padła nie przez "mój" olej.

A ja nie miałem problemu z własnym olejem. Byle miał wyraźnie napisane że spełnia normę RN0710 (o co wcale nie tak łatwo).

Natomiast filtry itp, ponieważ chcę mieć oryginalne to okazało się że różnica w cenie nie jest powalająca i nie chciało mi się gdzie indziej kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja nie miałem problemu z własnym olejem. Byle miał wyraźnie napisane że spełnia normę RN0710 (o

> co wcale nie tak łatwo).

> Natomiast filtry itp, ponieważ chcę mieć oryginalne to okazało się że różnica w cenie nie jest

> powalająca i nie chciało mi się gdzie indziej kupować.

Grunt że wymienią mi teraz ogranicznik w drzwiach i uszczelki na słupkach (o nie walczyłem półtora roku).

Może jeszcze coś z klimą zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sami leja excelliuma z beczki :D

Mi powiedzieli że leją evolution 5w40 (bardzo trudno dostępny.. swoją drogą). Nawet mieli takiego na wystawce (w butelce).

Ale prawda jest taka, że w wielu serwisach rzeczywiście leją Excellium 5w40 który nie ma 0710.. w jednym serwisie to byli zdziwieni o co mi z tą normą chodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Alta to chyba ma kiepskie opinie. Zastanów się nad kimś bardziej sprawdzonym.

Pzdr

> Chip robię w Alta Racing. Spodziewany przyrost to +20KM i +30Nm. Jak będę miał już wydruk, to

> postaram się wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.