Skocz do zawartości

box a spalanie


sebgab

Rekomendowane odpowiedzi

> Zastanawiam się nad kupnem box'u dachowego do mojego miśka. Jakie są wasze obserwacje i

> doświadczenia z box'ami dachowymi? Czy drastycznie wzrasta spalanie w Pandzie?

To chyba kolega Voyager musi sie wypowiedziec old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad kupnem box'u dachowego do mojego miśka. Jakie są wasze obserwacje i

> doświadczenia z box'ami dachowymi? Czy drastycznie wzrasta spalanie w Pandzie?

Wydaje mi się, że poniżej 1l/100km niestety ciężko mi powiedzieć bo zawsze w zimę na narty zakładam i często jadę z 4 osobami więc ciężko porównać.

Podejrzewam, że dużo zależy od boxu. Ja mogę powiedzieć tylko, że hałasuje bardziej grunt żeby nie gwizdał bo wtedy jest nie do wytrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamierzam kupić taki najtańszy Titan (chyba) w Norauto

Bardziej chodziło mi o wymiary samego boxu.

Natomiast jeżeli chodzi o gwizdanie to dużo zależy od belek, uchwytów.

Mi np. oryginalny bagażnik gwiżdże, jak założę box jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smile.gif

to ja powiem tak - zaliczyłem z boxem właśnie cos takiego jak titan 320 raz trasę siemianowice - władysławowo - siemianowice nocą i spalanie w stosunku do jazdy bez boxa wyszlo o ok 0,4 - 0,5 l większe

i trasę siemianowice - austria - siemianowice ( w sumie jakieś 2200 km samej trasy tam i z powrotem )

co do szumu to tak do 110 kmh jest nawet ok ale szybciej robi się głośno przy 140 kmh jest masakra i to nie wina belek (amos) w tym przypadku tylko właśnie boxa :/

ale ciężko wymagać cudów za niecałe 300zł smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad kupnem box'u dachowego do mojego miśka. Jakie są wasze obserwacje i

> doświadczenia z box'ami dachowymi? Czy drastycznie wzrasta spalanie w Pandzie?

Moje skromne zdanie jest następujące :

a) Jak kupować to tylko Thule ( ja gustuje w takich )lub inny markowy ! wcale nie musi kosztować majątku jest allegro i są używane waytogo.gif

b) Markowy dlatego że najmniej wyje i się nie otworzy przy 160 km i nic z niego Ci z niego nie wyleci i się nie rozleci waytogo.gif

c) Jeśli masz w planach jeździć z samymi poprzeczkami to miej świadomość że wyją głośniej same niż z zamontowanym boxem

d) Teraz pytanie do czego Ci to ma służyć ? Są bardzo długie ale wąskie np polar 500 masz go na mojej stronie lub to co widzisz na fotce to jest polar 100. Ten jest idealny do misia wózek wanienka wszystko upchniesz waytogo.gif tylko nie kupuj polar 80 to totalnie się do niczego nie nadaje małe i nie ustawne pomyłka

e) Co do spalania to licz do 1 - 1,5 lita w trasie powyżej 130 km w mieście max 0,5 - 1 litr

f)Dynamika i osiągi totalnie spadają brak wszystkiego przyspieszenia brak jak rozpędzisz to jest ok a latam na v power racing

g) Do misia poprzeczki najmniej wyjące są oryginalne fiatowskie Thule ma dedykowane ale pomysł jest średni bo wystają na boki i końcówki robią za gwizdki hehe.gif fakt że na Thule więcej Ci rowerów wejdzie

h) Nic nie wymyślisz i tak kupisz bo miś nie ma bagażnika old.gif

Powodzenia Voyager 30.GIF jak coś to pytaj chętnie pomogę cool.gif

285068454-as.JPG

post-145126-14352513109974_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dobrze pamiętam ja mam z firmy Taurus, tyle, ze mój ma drobne 180cm długości

Kwestia gustu ja stawiam na oryginały bo część podróbek po prostu się otwiera w czasie jazdy ( chodzi mi o zamknięcia boxu ) a zawartość ląduje fly.gif na jadącym autku za tobą hehe.gif A mieć box i zamykać go na sznurek lub pasy facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> b) Markowy dlatego że najmniej wyje i się nie otworzy przy 160 km i nic z niego Ci z niego nie

> wyleci i się nie rozleci

Ok, Thule, rozumiem markowy, a inne markowe? Wśród jakich powinienem szukać? Inter pack czy tarus to firmowe?

Mam w swoim miśku belki oryginalne fiatowskie ale nie wzdłużne tylko poprzeczne i chyba do takich ciężko dobrać box. Ciężko kupować na allegro jak nie można przymierzyć czy pasuje.

Ten z Norauto TITAN 320 nie pasuje, a chodziło by mi właśnie o coś takiego jak thule polar 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, Thule, rozumiem markowy, a inne markowe? Wśród jakich powinienem szukać? Inter pack czy tarus

> to firmowe?

> Mam w swoim miśku belki oryginalne fiatowskie ale nie wzdłużne tylko poprzeczne i chyba do takich

> ciężko dobrać box. Ciężko kupować na allegro jak nie można przymierzyć czy pasuje.

> Ten z Norauto TITAN 320 nie pasuje, a chodziło by mi właśnie o coś takiego jak thule polar 100

Ja mam box na takich belkach. Znaczy się bagażnik dachowy a nie poprzeczki na relingach.

Proponuję wybrać Ci się na wycieczkę gdzieś tutaj: http://www.taurus.info.pl/index.php?pasek=show&page=26

możesz też zadzwonić czy coś mają na Pandozaur

Oni chyba głównie znajdują się w Mikołowie ul. Plebiscytowa 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.