Skocz do zawartości

MultiJet 1.6 105KM Euro5 DPF - pytanie o podniesienie mocy


polleck

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Zacząłem użytkować to cudo, naleciałem już 560 kilometrów wink.gif i kusi mnie jakiś mały tuning.

Pytanie mam takie, czy można coś więcej wycisnąć z tego silnika tak aby nie było to widoczne na serwisach w ASO Fiata ? Auto jest na gwarancji i zależy mi na tym aby fakt podniesienia mocy był zauważalny jedynie na hamowni. Żeby mi ASO nie powiedziało 5 minut po "podłączeniu do komputera" że auto jest grzebane.

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Zacząłem użytkować to cudo, naleciałem już 560 kilometrów i kusi mnie jakiś mały tuning.

> Pytanie mam takie, czy można coś więcej wycisnąć z tego silnika tak aby nie było to widoczne na

> serwisach w ASO Fiata ? Auto jest na gwarancji i zależy mi na tym aby fakt podniesienia mocy

> był zauważalny jedynie na hamowni. Żeby mi ASO nie powiedziało 5 minut po "podłączeniu do

> komputera" że auto jest grzebane.

> Dzięki za odpowiedzi.

> Pozdrawiam.

Dobry tuner da sobie radę.

Zapytaj tego gościa:

http://autokacik.pl/showprofile.php?Cat=...part=1&vc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem przekornie, ze bym nie robil na gwarancji. Czemu?

- kazda wizyta w ASO moze sie skonczyc wgraniem nowego softu

- jak poleci cos grubego albo podczas jazdy testowej ktos zauwazy, ze auto idzie zdecydowanie lepiej niz powinno mozesz miec problem (mozesz ale nie musisz, pytanie jak dociekliwy bedzie dealer/importer)

a jesli juz chcesz robic czipsa to poczekaj jakies 2-3 tys km przynajmniej. Niech auto troche sie dotrze. I rob u takiego tunera co za niewielka oplata wgra Twoj program po ewentalnym nadpisaniu go w ASO.

Opcja nr dwa to box zamiast chipa. Mozna sie tak dogadac z tunerem, ze po okresie gwarancji oddasz go a za symboliczna oplata zrobia ci normalna modyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opcja nr dwa to box zamiast chipa. Mozna sie tak dogadac z tunerem, ze po okresie gwarancji oddasz

> go a za symboliczna oplata zrobia ci normalna modyfikacje.

A taki BOX to musi być uniwersalny, czy można zrobić BOX'a pod konkretnego klienta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A taki BOX to musi być uniwersalny, czy można zrobić BOX'a pod konkretnego klienta?

z typowym boxem wiele nie podzialasz. W bardziej fikusnych masz do wyboru ilestam "programow" ale nadal nie bedzie to cos dopasowanego do Twoich oczekiwan i konkretnego auta

pogooglaj troche, poczytaj, sam sie na cos zdecyduj

przykladowy link

http://www.tdi-tuning.pl/chiptuning_modyfikacje.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.