Skocz do zawartości

Vectra 2.2 GTS i powracjący błąd


Krzysztof_WP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z kącika po sąsiedzku

Próbowałem szukać ale jest tego tak dużo sam już nie wiem w co wierzyć

a więc tak

od jakiegoś czasu pojawia się na wyświetlaczu kluczyk i samochód traci moc

jest to kod P0105

po jego wykasowaniu po jakimś czasie błąd powraca z tymi samymi objawami

Może szanowni koledzy wiedzą co oznacza taki bład bo w/g szukajki czytam że to może być zawór EGR, to może być czujnik ciśnienia powietrza (który jest gdzieś podobno w kolektorze ssącym)

z góry dziękuje za wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może szanowni koledzy wiedzą co oznacza taki bład bo w/g szukajki czytam że to może być zawór EGR, to może być czujnik ciśnienia powietrza (który jest gdzieś podobno w kolektorze ssącym)

kod P0105 -"ciśnienie atmosferyczne do ciśnienia doładowania niepoprawne"

czujnik ciśnienia doładowania, który znajduje się pod plastykową pokrywą w silniku. Wystarczy odkręcić tą pokrywę i czujnik jest na samej górze silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kod P0105 -"ciśnienie atmosferyczne do ciśnienia doładowania niepoprawne"

> czujnik ciśnienia doładowania, który znajduje się pod plastykową pokrywą w silniku. Wystarczy

> odkręcić tą pokrywę i czujnik jest na samej górze silnika.

dzięki wielkie znalazłem choć ktoś mi powiedział że jest on w kolektorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> kod P0105 -"ciśnienie atmosferyczne do ciśnienia doładowania niepoprawne"

> czujnik ciśnienia doładowania, który znajduje się pod plastykową pokrywą w silniku. Wystarczy

> odkręcić tą pokrywę i czujnik jest na samej górze silnika.

Ano u mnie było dokładnie to samo, nie mniej ten błąd wyświetla się przy całkiem sporej liczbie usterek, czujnik ciśnienia atmosferycznego, uwalone podciśnienie, zapieczone sterowanie kierownicami łopatek... dużo by wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czujnik cisnienia atm jest po lewej stronie za puszka powietrza/ kolo przeplywki.

Wyciagnij wtyczke, przcisc styki + spryskaj szuwaksem do stykow i wepnij spowrotem. Wtyczke z czujnikiem zepnij dodatkowo opaskami elektrycznymi zlosnik.gif

U mnie bylo to samo z tym czujnikiem. Generalnie straszna lipa w Vectrach C ze stykami...a to wentylator nagrzewnicy, a to przycisk szyb, a to czujnik cisnienia, a to czyjnik polozenia P, a czujniki abs sick.gif

Wychodzi na to, ze zaraz po kupnie trzeba wszelkie mozliwe wryczki porozpinac i przesmarowac specjalnym szuwaksem hehe.gif

Gorzej niz w fiacie uzbroj_zlo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.