Skocz do zawartości

Klimatyzacja - potrzebne części


simek18

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym założyć sobie klimatyzację w partolu. Z tego co wiem, muszę mieć chłodnicę, rurki, zawór rozprężny (jest osobno na przewodach czy wbudowany w chłodnicę albo parownik), parownik, osuszacz no i kompresor. Muszę też mieć 2 zaworki na wysokim i niskim ciśnieniu, czy jest różnica w którym miejscu je wspawam? Jak wygląda sprawa od strony elektrycznej, podaję napięcie na elektromagnes na pompie i już pompuje ciśnienie? Nie ma jakichś dodatkowych czujników? Np ciśnienia? Jeśli tak, to jak je podłączyć? Zwyczajnie do przekaźnika. który przy za niskim ciśnieniu odłączy zasilanie na pompie?

Od strony samochodu problemu nie będzie, jest gdzie zamocować chłodnicę i sprężarkę. Tunel nawiewu od dmuchawy idzie pod schowkiem, zrobię nowy z parownikiem i rynienką do odpływu wody. Dostęp do tiga i części mam, więc bez łaski zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze najprostszym rozwiązaniem moze być coś takiego:

redneckac.jpg

Klima niestety używa dużo prądu i falownik z 12V na 240V pewnie nie da rady = lepiej osobny agregat z własnym silnikiem (poza tym nie będziesz miał pogorszenia osiągow). Do tego na postoju możesz zgasic silnik a nadal masz chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi sie ze najprostszym rozwiązaniem moze być coś takiego:

> Klima niestety używa dużo prądu i falownik z 12V na 240V pewnie nie da rady = lepiej osobny agregat

> z własnym silnikiem (poza tym nie będziesz miał pogorszenia osiągow). Do tego na postoju

> możesz zgasic silnik a nadal masz chłodzenie.

Obawiam się, że takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje, a proponowanie mi go jest co najmniej niestosowne.

Dlatego -> 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.