Skocz do zawartości

Przeglądy bezterminowe motorowerów


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakupiłem "motorynkę", mam ciekawy kwit z poprzedniego badania technicznego z zapisem "bezterminowo", w dowodzie rejestracyjnym pojazdu również pieczątka "bezterminowo".

Moje pytanie, czy muszę robić przeglądy, czy to "bezterminowo" jest jakoś honorowane?

Czy były jakoś "ostatnio" z miany w regulacjach prawnych?

Pojazd zarejestrowany w 84r, chciałbym "bestię" zarejestrować na siebie i nie wiem,

czy pchać się na SKP, czy nie?

Poprosiłbym o jakąś podstawę prawną do wjaśnień.

Pozdrawiam,

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do września czy października tego roku wszyscy muszą zrobić przeglad swoim motorowerom, nawet ci, którzy mają wpis 'beztermnowo'.

Paragrafów Ci nie przedstawie, bo już nie pamiętam gdzie o tym czytałem, niemiej sedno sprawy zapamiętałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do września czy października tego roku wszyscy muszą zrobić przeglad swoim motorowerom, nawet ci,

> którzy mają wpis 'beztermnowo'.

> Paragrafów Ci nie przedstawie, bo już nie pamiętam gdzie o tym czytałem, niemiej sedno sprawy

> zapamiętałem.

Luz, czyli ubezpieczam, przegląd i rejestracja, czy inna kolejność,

acha, poprzedni właściciel od 2007r nie płacił OC, będę miał z tym pod górkę, czy nie? crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

http://www.scigacz.pl/Badania,techniczne,motorowerow,rozwiewamy,watpliwosci,12871.html

Quote:

każdy kto posiada motorower, który jest starszy niż 3 lata (licząc względem dnia pierwszej rejestracji), a w jego dowodzie wciąż widnieje przegląd bezterminowy, ma czas do 6. lipca 2010 roku, aby wykonać badanie techniczne.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Luz, czyli ubezpieczam, przegląd i rejestracja, czy inna kolejność,

> acha, poprzedni właściciel od 2007r nie płacił OC, będę miał z tym pod górkę, czy nie?

Zazwyczaj przegląd, ubezpieczenie, rejestracja, kolejność nie jest obowiązkowa, ale czasami nie chcą ubezpieczenia sprzedać bez ważnego przeglądu albo podnoszą stawkę. Z kolei nie możesz przerejestrować sprzętu jeśli przegląd nie jest ważny co najmniej 30 dni.

Od razu po kupnie wypowiedz stare OC i kup na siebie nowe to nie będziesz miał kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli poprzedni właściciel nie opłacał OC to przede wszystkim tym bym się zajął w pierwszej

> kolejności.

Czyli OC, przegląd, rejestracja na siebie zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> każdy kto posiada motorower, który jest starszy niż 3 lata (licząc względem dnia pierwszej

> rejestracji), a w jego dowodzie wciąż widnieje przegląd bezterminowy, ma czas do 6. lipca 2010

> roku, aby wykonać badanie techniczne.

Czyli jak mam datę pierszej rej. 28.01.2009, to dopiero robię przegląd w 2012? Skuter zakupiony jako nowy w dowodzie wbite bezterminowo?

Czy po 6 lipca 2010 obligatoryjnie powinienem wykonać przegląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.