Skocz do zawartości

Kłiz pt:czy można odkręcać korek płynu chł. na gorąc silniku


AKuba

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiązanie kłizu:

Odkręcać można, ale lepiej nie bo na zbyt gorącym silniku (można to robić ale na letnim), płyn wybąbluje (i wtedy można pomylić z walniętą UPG). W momencie odkręcenia płyn zaczyna wrzeć na najgorętszych elementach silnika (bo spadek ciśnienia czyli temp wrzenia sie obniża) i nawet potem po uzupełnieniu płynu mamy zapowietrzony układ ( u mnie zapowietrzona była nagrzewnica i chłodnica) . A ponieważ chłodnica, to nie włączał mi się wiatrak chłodnicy i wtedy temperatura leci na maxa i kłopot gotowy jak nie zauważysz. Po odpowietrzeniu chłodnicy włącznik zaczął włączać wiatrak. A już myślałem,że to UPG poszła. yikes.gif Więc pamiętajmy,żeby zawsze odpowietrzać po wybąblowaniu płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odkręcić zawsze można

> ryzyko, że zachlapiesz coś pod maską i samego siebie też jest

zagotowal mi sie juz nieraz sei z silnikiem 1,1spi i zawsze odkrecalem i nigdy sie nie oparzylem a nawet nie napackalem pod maska, trzeba delikatnie jak gazowana cole odkrecac grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zagotowal mi sie juz nieraz sei z silnikiem 1,1spi i zawsze odkrecalem i nigdy sie nie oparzylem a

> nawet nie napackalem pod maska, trzeba delikatnie jak gazowana cole odkrecac

A jak płyn wyłazi to dokręcić i po problemieok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.