Skocz do zawartości

Vectra C poliftowa, tylny zawias...


nieboraku

Rekomendowane odpowiedzi

W niespelna czteroletnim aucie padly z tylu sprezyny, obie facepalm%5B1%5D.gif

Jako, ze wiem, ze Vectry maja zawias jaki maja, w tym baznadziejne amorki, stoje przed wyborem - kombinowac i obnizac (auto fabrycznie nie jest obnizone), czy zostac przy normalnym zawiasie, ale tak, by sobie poprawic troche prowadzenie. Jakie zamienniki dla czesci Opla proponujecie? Razem ze sprezynami, chce wymienic i amorki ok.gif

Myslalem o np. czyms takim z Bilsteinami B4 - da rade, czy do tych sprezyn potrzeba B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak dużo i często wozisz w bagażniku to warto, w innym wypadku bierz standard

No dobra, sprezyny znalazlem. Teraz jeszcze amorki - co da rade i sie nie wysra szybciej od serii?

BTW - sobie spojrzalem na watek o sprezynach na vectra-c forum, i ja pierdziele - ponad 900 uzytkownikow w ankiecie glosowalo, ze juz im sie sprezyny wysraly, a tylko kolo 200, ze jeszcze nie. I to co najgorsze - wali sie i przod i tyl sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, sprezyny znalazlem. Teraz jeszcze amorki - co da rade i sie nie wysra szybciej od serii?

> BTW - sobie spojrzalem na watek o sprezynach na vectra-c forum, i ja pierdziele - ponad 900

> uzytkownikow w ankiecie glosowalo, ze juz im sie sprezyny wysraly, a tylko kolo 200, ze

> jeszcze nie. I to co najgorsze - wali sie i przod i tyl

lecą te fabryczne ale szęśliwie nie podczas jazdy; ja o swojej przedniej dowiedziałem się od majstra gdy coś grzebał bo ułamała się na samym dole i nie było widać zlosnik.gif

teraz czekam kiedy padnie tył ale może wcześniej opchnę auto zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> są też spoko choć Lesjofors na pewno lepsze

> Ja w Vectrze z tyłu wymieniałem spręzyny i amory KYB dają radę drugi rok

No i dzis przyjechaly sprezyny K-Flex progresywne, plus amorki Gas-A-Just. W drodze sa tarcze i klocki GMa, ale jak wczoraj sprawdzalem grubosc tarcz, to chyba zamowilem na wyrost, bo tarcze jeszcze maja ~10.7-10.8mm,a minimalna grubosc to 10mm hmm.gif

I sie teraz zastanawiam - robic wszystko na raz, czy czekac z tarczami do wiosny alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i dzis przyjechaly sprezyny K-Flex progresywne, plus amorki Gas-A-Just. W drodze sa tarcze i

> klocki GMa, ale jak wczoraj sprawdzalem grubosc tarcz, to chyba zamowilem na wyrost, bo tarcze

> jeszcze maja ~10.7-10.8mm,a minimalna grubosc to 10mm

> I sie teraz zastanawiam - robic wszystko na raz, czy czekac z tarczami do wiosny

Zrób naa raz - tarcze i klocki do zimy się pięknie ułożą i będą dobrze współpracować. ok.gif Niech sobie będą za wcześnie, ale szkoda zakładać nowe klocki do tarcz na 10kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrób naa raz - tarcze i klocki do zimy się pięknie ułożą i będą dobrze współpracować. Niech sobie

> będą za wcześnie, ale szkoda zakładać nowe klocki do tarcz na 10kkm.

Kuchnia, naczytalem sie na forum o pekajacych sprezynach, glownie przednich, i jeszcze przod bede robil na zapas... nie wspominajac, ze czekaja jeszcze dwie nowe opony na przod - troche kasy w tym roku poszlo alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.