Skocz do zawartości

Ciśnienie paliwa w sienie 1.6 16V


givares

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z ciśnieniem paliwa podawanym na listwe wtryskową. Już drugi wężyk rozsadziło a wytrzymuje 1 MPa czyli 10 barów, a z tego co mi wiadomo to na listwe idzie ciśnienie 3 bar. Mechanik powiedział, że to niemożliwe bo pompa może dawać max 4 bary. Poza tym paliwo dostaje się z listwy tym cieniutkim wężykiem co idzie od listwy do kolektora ssącego (chyba podcisnieniowy) i jak jest ciepły silnik nie można go uruchomić bo jest zalewany paliwem i czuć paliwo z wydechu.

W związku z tym mam pytanie czy w tym samochodzie jest regulator ciśnienia paliwa i gdzie on się znajduje. Czy może winny być powrót paliwa? Może już ktoś miał podobny problem i jakiś pomysł. niewiem.gif

Pozdrawiam

GR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki kobra180 za wskazówkę. Cholernie ciężko dostać zam zawór ciśnieniowy listwy. Dostałem za to używaną listwę ale pierwsza była z uszkodzonym zaworem, natomiast druga już była OK. Jak widać nie jest to znowu taka rzadka awaria. Tak więc listwa wymieniona i wszystko wróciło do normy. (Przy okazji 2 nowe wtryski, bo mechanior połamał te czarne plastikowe przyłącza elektryczne wtryskiwacza sciana.gif).

PS. Jak by ktoś miał problemy z uruchomieniem ciepłego silnika warto zobaczyć czy w tym cienkim wężyku podciśnieniowym nie ma paliwa i mu się silnik nie zalewa. Może się komuś przyda.

Pozdrawiam cierpliwych właścicieli sienolota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.