Skocz do zawartości

Centralny zamek klapy (po lekturze archiwum)


awisniecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poczytałem archiwum oraz klubowe wiki - niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. Jeżeli temat był poruszany proszę o odesłanie do odpowiedniego wątku.

Pacjent jak w opisie. Problem: nie działa centralny zamek tylnej klapy. "Z kluczyka" nie da się zamknąć ponieważ brudu jest tyle, że nawet nie da się go włożyć. smile.gif

Zamek czasami działa czasami nie. Zawsze jednak wyraźnie słyszę pracujący silnik/siłownik. Jednak brak efektu zamknięcia.

Od czego zacząć? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij tylną wewnętrzną osłonę na klapie i tam powinny być druty, prowadnice nie wiem jak to się nazywa można je regulować jak wkręcisz za mocno lub za lekko to wtedy zamek się nie otworzy lub nie zamknie może regulacja coś da.może sam zamek po wciśnięciu nie odbija? Ja mam zrobione to na zasadzie przykręconej blaszki w kształcie oczka za które ciągne po wciśnięciu zamka klapy by ponownie go zamknąć. Może trochę to prymitywne ale w zimie nie mam problemów z otworzeniem klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informację. Sam zamek odbija - gdyby nie odbijał klapa by nie zatrzaskiwała by się *

* - mam tutaj problem z nazewnictwem. Przyjąłem zatrzaśnięcie - opuszczasz klapę i jest ona trzymana przez zamek (w każdej chwili można otworzyć). Zamknięcie - następuje po naciśnięciu przycisku na pilocie (klapy nie można otworzyć do momentu ponownego naciśnięcia przycisku na pilocie).

Czyli u mnie zatrzaskuje się a nie zamyka smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli u mnie zatrzaskuje się a nie zamyka

Spróbuj tak jak pisałem wcześniej pokrecić tymi wodzikami -drutami od centralnego pompa je przesuwa i one powinny blokować zamek z tego co sam zauważyłem-moge sie mylić.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spróbuj tak jak pisałem wcześniej pokrecić tymi wodzikami -drutami od centralnego pompa je

> przesuwa i one powinny blokować zamek z tego co sam zauważyłem-moge sie mylić.:)

Rozebrałem, przemyłem, działa! smile.gif

Za blokadę odpowiada siłownik przesuwający cięgno idące do klamki. Ja oblałem wszystkie tamte połączenie WD i teraz pięknie działa smile.gif

Dziękuje i pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.