Skocz do zawartości

Różnica w tłumikach końcowych DPF/noDPF


rostex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam ostatniego tłumika do swojego Combo z silnikiem Z13DTJ wyposażonego w filtr DPF. Jako, że oryginał kosztuje prawie 500 zł, szukam zamiennika i wśród tychże zamienników są oczywiście tłumiki do wersji bez filtra DPF za 80 zł. Pytanie czym różnią się tłumiki w autach z DPF od tych bez filtra, dodam, że żadnych różnic zewnętrznych nie zauważyłem. Telefon do oficjalnego przedstawiciela GM nic nie wyjaśnia, inne nr katalogowe i tyle.

Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejrzałem katalog Bosala i to ukazało się moim oczom - może w czymś pomoże:

W przypadku Merivy, tłumiki dla wersji bez DPF (Z13DT) oraz z DPF (Z13DTJ) są takie same icon_rolleyes.gif

Combo jest w katalogu Bosala, ale nie ma opcji dla silnika z DPF. Zamawiam więc zamiennik do auta bez DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku Merivy, tłumiki dla wersji bez DPF (Z13DT) oraz z DPF (Z13DTJ) są takie same

> Combo jest w katalogu Bosala, ale nie ma opcji dla silnika z DPF. Zamawiam więc zamiennik do auta

> bez DPF.

Zastanawiam się, gdzie powinna być ta różnica.

W wytrzymałości na temperaturę podczas wypalania DPF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się, gdzie powinna być ta różnica.

> W wytrzymałości na temperaturę podczas wypalania DPF?

Nie wiem, nie mam wyjścia. W obecnym tłumiku urwało się zewnętrzne pokrycie wraz z wieszakami, więc teraz nagrzana rura wydechowa przypala mi zderzak angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, nie mam wyjścia. W obecnym tłumiku urwało się zewnętrzne pokrycie wraz z wieszakami, więc

> teraz nagrzana rura wydechowa przypala mi zderzak

U mnie tłumik zakończył swój żywot w podobny sposób - zewnętrzne poszycie rdzewiało i odpadało płatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.