Skocz do zawartości

Astra g coś brzęczy w silniku błędy p0200 p0110


Artur1985

Rekomendowane odpowiedzi

Więc Tak jak napisałem pojawiły się dwa błędy p0200 p0110 do tego jeszcze coś brzęczy w silniku auto jak ma delikatnie ciężej na wolnych obrotach słychać jakieś brzęczenie na podczas ruszania pod jakąś górkę itd .Dodam że auto ma od niedawna założoną instalację gazową kme .Check zapala się na parę sekund i gaśnie .Co to za błędy od czego zacząć z góry dzięki za pomoc .Auto to astra g 1,6 16v 98r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy dotyczą uszkodzeń w obwodach wtryskiwacza(y) i czujnika temp. powietrza zasysanego. Ja, na początek podpiąłbym się woltomierzem pod sondę lambda i sprawdził skład mieszanki podczas tego brzęczenia. A potem wykręcił świece i je obejrzał.

A w ogóle to jak byś opisał dokładniej to brzęczenie? szybkie stukanie, szum, tarcie, metaliczne, czy głuche, niezależnie od stopnia nagrzania silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak świece ok sprawdziłem ,na początku myślałem że coś się w tłumniku stało dźwięk jest taki jakby coś w wydech wpadło i dzwoniło .Nie jestem pewien czy tak usterka nie wystąpiła po założeniu instalacji lpg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo, astr G 1.4 16v, nie pamietam co to bylo, ale pamietam, ze wymienilem tlumiki, katalizator na strumienice, swiece, czuknik spalania stukowego, lambde, o piszac to juz sobie przypomnialem;) wymienilem caly modul zaplonowy DIS i chyba przeszlo ze stukaniem, a podjechalem do Auto Gaz Centrum w Zgierzu gdzie produkuje DIEGO / Sirocco i tam koles jezdzil ze mna i caly dzien dlubal przy aucie, zmienil listwe wtryskowa na model jak to powiedzial amerykanski, z wieksza srednica wtryskow i chyba wszystko wrocilo do normy... a pamietam tez, ze checka wywalalo mi pod obciazeniem, a madry gazownik w KAtwoicach na Kolejowej odcial mi checka he he he;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.