Skocz do zawartości

Badanie techniczne stare moto


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Motocykl rok prod. 1978... ostatnie badanie techniczne w 1986... być może niedługo uda się ukończyć (wreszcie zlosnik.gif) reanimację i będzie można podejść do badania technicznego. Ale zacząłem się zastanawiać, czy to badanie moto przejdzie, skoro fabrycznie nie ma kierunkowskazów hmm.gif

Zarejestrowany jest jeszcze na stare, czarne tablice - w każdym razie nie na żółte - w takim wypadku muszę założyć kierunkowskazy?? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz. nono.gif

Jeżeli stan pojazdu (w tym przypadku moto) jest kompletny, tzn. taki, jaki był w latach produkcji.

Ojciec kolegi swego czasu (ładnych pare lat temu) jeździł "skarpetą - łapanką" 104 czy nawet 103. Nie miała z prozodu pasów bezpieczeństwa, a przeglądy przechodziła. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie musisz.

> Jeżeli stan pojazdu (w tym przypadku moto) jest kompletny, tzn. taki, jaki był w latach produkcji.

> Ojciec kolegi swego czasu (ładnych pare lat temu) jeździł "skarpetą - łapanką" 104 czy nawet 103.

> Nie miała z prozodu pasów bezpieczeństwa, a przeglądy przechodziła.

ok.gif O to dobra wiadomość... nie chce mi się dorabiać instalacji a przede wszystkim kombinować z mocowaniem kierunków ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic zakładać. Pojazd musi spełniać te wymogi jakie obowiązywały w czasie jego produkcji. Gdyby było inaczej Syreny 104 nie przechodziłyby przeglądów ze względu na brak pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteście pewni? Ostatnio w motorze czytałem, że żółte światła mijania są zakazane, i nie ma znaczenia czy auto takie wyprodukowano wcześniej i wtedy było ok... więc nie wiem jak to jest do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesteście pewni? Ostatnio w motorze czytałem, że żółte światła mijania są zakazane, i nie ma

> znaczenia czy auto takie wyprodukowano wcześniej i wtedy było ok... więc nie wiem jak to jest

> do końca

O masz...już się ucieszyłem, że położe instalację zgodną ze schematem z epoki, a Ty zaczynasz wątpić... z drugiej strony kierunkowskazy by się pewnie przydały, ale ja przecież zamierzam raz na jakiś czas odbyć tylko krótką przejażdżkę a nie jeździć po mieście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O masz...już się ucieszyłem, że położe instalację zgodną ze schematem z epoki, a Ty zaczynasz

> wątpić...

spokojnie, za kilka minut pewnie wszystko wyjaśnimy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesteście pewni? Ostatnio w motorze czytałem, że żółte światła mijania są zakazane, i nie ma

> znaczenia czy auto takie wyprodukowano wcześniej i wtedy było ok... więc nie wiem jak to jest

> do końca

Żółte selektywne JEST OK. Nie wiem dlaczego jakieś barany zabroniły jego używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.