Skocz do zawartości

Pytanko o półosie i olej w skrzyni biegów


marekpast

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana sprzęgła bez drugiej osoby, bez najazdu, bez kanału, bez dźwigu, a nawet bez odkręcenia koła - da się? Da się! 001.gifuzbroj_zlo.gif

Ale przy okazji wkładania skrzyni biegów na swoje miejsce zrobiłem sobie ała. Mianowicie gdzieś naciągnąłem półoś, i fartuch ten od skrzyni biegów pewnie też już i ze starości rozerwał się całkiem, a że skrzynia była nieco pochylona na ten bok to i sporo oleju wyciekło. Pytanie czy to normalne czy też jeszcze jakiś uszczelniacz uwaliłem i czeka mnie jeszcze i ta robota poza zmianą łożyska i gumkioink.gif na półosi . hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymiana sprzęgła bez drugiej osoby, bez najazdu, bez kanału, bez dźwigu, a nawet bez odkręcenia

> koła - da się? Da się!

> Ale przy okazji wkładania skrzyni biegów na swoje miejsce zrobiłem sobie ała. Mianowicie gdzieś

> naciągnąłem półoś, i fartuch ten od skrzyni biegów pewnie też już i ze starości rozerwał się

> całkiem, a że skrzynia była nieco pochylona na ten bok to i sporo oleju wyciekło. Pytanie czy

> to normalne czy też jeszcze jakiś uszczelniacz uwaliłem i czeka mnie jeszcze i ta robota poza

> zmianą łożyska i gumki na półosi .

to jest komplet

osłona gumowa jest z uszczelniaczem półosi

no to teraz będziesz GOŚĆ jak wymienisz ten uszczelniacz bez wyjmowania półosi biglaugh.gif

powodzenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sporo oleju wyciekło. Pytanie czy

> to normalne czy też jeszcze jakiś uszczelniacz uwaliłem i czeka mnie jeszcze i ta robota poza

> zmianą łożyska i gumki na półosi .

w niuńku mamy mokre przeguby wewnętrzne, czyli smarowane olejem ze skrzyni biegów.

to normalne, że po uszkodzeniu gumowej osłony olej wycieka...

co do uwag sienka - teoretycznie tą osłonę można by wymienić bez wyciągania półosi biglaugh.gif ale osłona jest oddzielnym elementem niż uszczelniacz. uszkodzoną zdemontujesz nawet bez dotykania narzędzi - wystarczy jedynie nożyk zlosnik2.gif

o jakim łożysku wspominasz na końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest komplet

> osłona gumowa jest z uszczelniaczem półosi

> no to teraz będziesz GOŚĆ jak wymienisz ten uszczelniacz bez wyjmowania półosi

> powodzenia

Nie no pólos juz jest wyciągnięta. 275123014-zielony.gif

Pytanie dodatkowe, mam osie grube na 2,3cm , poniewaz modelu 1.5 już nie ma w wiekszości katalogów (wiem jakie miałem problemy z zakupem tarczy sprzęgła, przywieźli 4 inne zanim znalazła sie prawidłowa) , czy takie półosie były tez np. w 1.4 albo turbo, moze w dieslu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.