Skocz do zawartości

czy pada sonda??


siwy_693

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie grinser006.gif

moje du znowu dało mi w kość tym razem spalanie na poziomie 14l sick.gif

Pierwsza myśl, że to może być spowodowane palnikiem rybackiego bo zainstalowałem, a nie regulowałem sterownika. Podłączyłem kabelek i mam takie ustawienia

285380967-ss1%5B50%25%5D.jpg

285380967-ss%5B50%25%5D.jpg

I teraz najlepsze na 3tys krokowy oscyluje 85-90 na jałowym 120-140. Próby regulacji nic nie daja ale co zauważyłem to sonda strasznie szybko przemieszcza się. Można powiedzieć skacze z boku na bok. Co widać na wykresie

285380967-ss2%5B50%25%5D.jpg

Na benzynie jest to samo skacze bardzo szybko, dodatkowo wywala mi komputer check o "niskiej ilości tlenu ". Zastanawiam się czy to nie wina zepsutej sondy.

Co do ustawień na jałowym to odkreciłem śrubę od tzw wolnych obrotów delikatnie i jak sonda zaczeła oscylować w granicach 85-115 zostawiłem. Zastanawiam się czy tak bedzie dobrze. Co sądzicie o moich wyczynach zlosnik.gif

post-118760-14352514283922_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I teraz najlepsze na 3tys krokowy oscyluje 85-90 na jałowym 120-140. Próby regulacji nic nie daja

To dość normalne przy mieszalnikach tego typu. Na biegu luzem dają na tyle mały sygnał podciśnienia, że trzeba mieć dość dobrze "rozkręconą" czułość reduktora, żeby nie było za ubogo.

Przy większych przepływach attuator musi się w takiej sytuacji przymykać, żeby nie było za bogato.

Rozumiem, że próbę dla 3000 obr/min robiłeś bez obciążenia? Najlepiej byłoby się z kimś drugim przejechać i sprawdzić, co jest dla wyższych RPM pod obciążeniem, czy przypadkiem krokowy nie opiera się na swojej dolnej granicy, a dalej jest bogato.

> ale co zauważyłem to sonda strasznie szybko przemieszcza się. Można powiedzieć skacze z boku

> na bok. Co widać na wykresie

> Na benzynie jest to samo skacze bardzo szybko, dodatkowo wywala mi komputer check o "niskiej ilości

> tlenu ". Zastanawiam się czy to nie wina zepsutej sondy.

No nie bardzo, bo przecież oscyluje. Błąd robi się na gazie, czy na benzynie?

> Co do ustawień na jałowym to odkreciłem śrubę od tzw wolnych obrotów delikatnie i jak sonda zaczeła

> oscylować w granicach 85-115 zostawiłem.

Jak jeździ i nie strzela, to powinno być może coś lepiej, ale jak dla mnie wypadałoby jeszcze sprawdzić to, co pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam ponownie

> moje du znowu dało mi w kość tym razem spalanie na poziomie 14l

> Pierwsza myśl, że to może być spowodowane palnikiem rybackiego bo zainstalowałem, a nie regulowałem

> sterownika. Podłączyłem kabelek i mam takie ustawienia

> I teraz najlepsze na 3tys krokowy oscyluje 85-90 na jałowym 120-140. Próby regulacji nic nie daja

> ale co zauważyłem to sonda strasznie szybko przemieszcza się. Można powiedzieć skacze z boku

> na bok. Co widać na wykresie

> Na benzynie jest to samo skacze bardzo szybko, dodatkowo wywala mi komputer check o "niskiej ilości

> tlenu ". Zastanawiam się czy to nie wina zepsutej sondy.

Zepsuta sonda nie "skacze", tylko tkwi na 0.45 V. Z opisu wynika, że twoja jest OK.

Zresetuj kompa bezpiecznikiem ECM i sprawdź, czy problem na benzynie powraca.

> Co do ustawień na jałowym to odkreciłem śrubę od tzw wolnych obrotów delikatnie i jak sonda zaczeła

> oscylować w granicach 85-115 zostawiłem. Zastanawiam się czy tak bedzie dobrze.

Koniecznie zmniejsz szybkość pracy attuatora na jałowych.

Wypada sprawdzić położenia attuatora w pełnym zakresie obrotów (1000-6000 np. co 1000 rpm) bez obciążenia, a następnie testować pod obciążeniem w czasie prób drogowych.

Wyniki dla jałowych i 3000 rpm to nie jest pełnia szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bład wywala na gazie przy jeździ na 5 biegu w okolicach 2tys obrotów (80km/h) Jak bede leciał do

> domu teraz to zaprzegne brata to monitorowania i zobaczymy co się dzieje pod obciążeniem.

To wskazuje na złe nastawy emulacji sondy lambda w sterowniku LPG.

Daj zrzut ekranu z nastawami emulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zepsuta sonda nie "skacze", tylko tkwi na 0.45 V. Z opisu wynika, że twoja jest OK.

> Zresetuj kompa bezpiecznikiem ECM i sprawdź, czy problem na benzynie powraca.

> Koniecznie zmniejsz szybkość pracy attuatora na jałowych.

Nadal odkręcając śrubę od "wolnych obrotów"?? Czy w jakiś inny sposób?

Dodałem screen z nastaw w pierszym poście pomyliłem sie i 2 razy to samo wrzuciłem dlatego nie było emulacja była 0.600 do 0.400 stan L do H. Teraz dałem po równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wskazuje na złe nastawy emulacji sondy lambda w sterowniku LPG.

Ten temat jest już chyba nie pierwszy raz wałkowany. smile.gif

Oczywiście stan sondy lambda nie ma nic wspólnego z występowaniem błędu na LPG, ponieważ jest ona wtedy fizycznie odpięta od sterownika silnika.

Problem leży tylko i wyłącznie w ustawieniach emulacji.

Inna rzecz, że ustawić to dobrze, nie jest łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czeka może nie będzie zapalać, ale możesz mieć problemy z uruchomieniem/jazdą z zimnym silnikiem na

> benzynie (może być za ubogo).

Obydwie nastawy nie powinny wywalać checka. Bez znajomego z oscyloskopem się nie obejdzie. Emulacja w Bingo może być wadliwa, ewentualnie kabel, którym Bingo przekazuje do ECM emulowany przebieg lambda, przywiera do masy, stąd czasem wyrzuca check.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obydwie nastawy nie powinny wywalać checka.

W moim 1.5 DOHC przy nastawach ok. H=0.4 i L=0.6 też niekiedy zdarzało się, że zapalał się czek w warunkach podobnych, do opisywanych przez Kolegę.

Tyle tylko, że nie przejmowałem się tym za bardzo, bo nie zmieniało to niczego w pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.