Skocz do zawartości

Astra 1.7 TD ciężko odpala


velo86

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni występuje ten problem. Silnik oplowski 68 km.

Myslalem, ze aku siada, bo przy odpalaniu objaw jest jakby byl slaby, za malo pradu podawal.. Kreci bardzo slabo, ale po chwili odpala.

Sprawdzilem wczoraj lampke kontrolna na aku i jest zielona, czyli wydawaloby sie ze ok.

Akumulator i tak jest do wymiany, bo gdy kupowalem astre, to sprzedajacy zamonotowal zbyt mala pojemnosc ( 55 A ). Ale do tej pory nie bylo takich objawow..

Co to moze byc? Siadajaca pompa? Czy raczej nie wierzyc za bardzo lamce kontrolnej na akumulatorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku zdecydowanie srednioodpowiedni do tego auta. Ja bym sprawdzil spadek napiecia przy odpalaniu a takze sprawdzil wszelkie polaczenia ( mase i przy rozruszniku tez czasem lubia nie miec przejscia) a takze ladowanie. Dobrze jak bys mial na chwile od kogos 2 aku (sprawny)do sprawdzenia waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jade po nowy aku bo astra niestety nie odpalila..

Wiem, ze jest za maly. Jednak jezdzilem na nim przez lato, bo dawal rade ze wzgledu na male obciazenie. Ale ostatnio zimniej sie zrobilo wiec podgrzewanie szyby, lusterek plus radio i ogrzewanie = wiekszy pobor pradu i pewnie aku padl..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem nowy aku o 70Ah, działa jak powinien.

Tamten niestety dokonał swego żywota, ze względu na zbyt niską moc. Sprzedający podejrzewam, że wrzucił obojętnie jaki miał pod ręką, aby tylko jakiś był.

Bałem się niestety o bardziej poważne usterki, na szczęście skończyło się na 350 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Być moze stary wystarczy do odpalania zimą benzyny...

Identycznie zrobiłem ze starym aku,wrzuciłem go do bertonki i całą zimę przehulał lecz potem też zaczął zdychać więc wykorzystuje go do np: lampki warsztatowe,sprawdzenia rozrusznika ,różnych silniczów małej mocy i tu się sprawdza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.