Skocz do zawartości

Krowa śruby kół


bas

Rekomendowane odpowiedzi

Czy śruby kół od alu będą pasować do stalówek?

Bo eper mówi, że zarówno do felgi 51804013(stalówka 16") jak i do 735463373(alu 16") jest śruba 51732885.

Eper dobrze gada czy się myli? Bo w przypadku Stilo w eperze sprawa wygląda tak samo a chłopaki na SSP mówią, że śruby od alu są za długie do stalówek.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bas a do Crowy sa stalowki 17 calowe??

Pewnie jak się uprzesz to znajdziesz, ale homologacja(zakładam, że instrukcja jest z nią zgodna) dopuszcza jako najmniejszy rozmiar 205/55/16.

215/55/16 jest o ponad 100zł droższa opona a przy 17tkach to wolę nie myśleć.

Najśmieszniejsze jest to, że Vectra C ma w homologacji felgi 15".

285400809-zak-kowa-felgi.jpg

Pozdrawiam BAS

post-23749-14352514316175_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu jest problem ze mam 17 zimowki, bo takie byly zalozone na alumach, wiec chyba ta zime jeszcze

> musze przejezdzic na alumach, a w przyszlym roku kupic, alufelgi na zime.

Jak już masz to nie warto wydawać pieniędzy, zwłaszcza, że to nie 15tka w Stilo i zakup ciągnie dużo mocniej po kieszeni.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alu 17 jeżdzą na tych samych śrubach, co 16 od GM Sprawdzone przez dwie zimy, nic nie odpadło

To, że stalówka nie odpadła na śrubach od alu to się domyślam, bardziej obawiałem się, że śruba może być za długa i blokować się o coś, miejmy nadzieję, że u mnie nikt nie kombinował przy śrubach i bez problemów przełożę kółka.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już masz to nie warto wydawać pieniędzy, zwłaszcza, że to nie 15tka w Stilo i zakup ciągnie

> dużo mocniej po kieszeni.

> Pozdrawiam BAS

Tylko szkoda mi alufelg na zimie, myslalem zeby sprzedac tej moje zimowki 17 i dolozyc i kupic 16 uzywane z felgami ale czy warto confused.gifconfused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko szkoda mi alufelg na zimie,

Głównym problemem są urazy mechaniczne, ale Ty nie będziesz dużo jeździł po polskich drogach, jak już będziesz jechał to będziesz leciał pewnie autostradą i głównymi drogami. Do Łodzi się nie wybierasz, więc nic się felgom nie stanie.

> myslalem zeby sprzedac tej moje zimowki 17 i dolozyc i kupic 16

> uzywane z felgami ale czy warto

Na 16" trakcja na autostradzie jest bardzo przyjemna, na 17" jest pewnie jeszcze lepiej, więc nie wiem czy jest sens. Jak zamordujesz posiadane zimówki to kup stalówki 16" i zimówki do nich. smile.gif

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce bede teraz wlasnie jechal zalozyc zimowki, potem dopiero przyjade na 2 tygodnie w grudniu, a potem nie mam pojecia.Ale duzo Crom jezdzi tu gdzie mieszkam, i po FL i przed FL, i na ogol na 18 alu, i automaty wink.gif

Aaaaaa a te zimowki mam 2 letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie jak się uprzesz to znajdziesz, ale homologacja(zakładam, że instrukcja jest z nią zgodna)

> dopuszcza jako najmniejszy rozmiar 205/55/16.

> 215/55/16 jest o ponad 100zł droższa opona a przy 17tkach to wolę nie myśleć.

> Najśmieszniejsze jest to, że Vectra C ma w homologacji felgi 15".

Ja zakupiłem komplet stalówek 16" za 400 cool.gif

są to produkty GM z naklejkami FIATa.

Patrząc na jak najmniejsze różnice w stosunku do 215/50/17 wybrałem rozmiar 205/60/16 i bieżnik DUNLOPa 4D - nie mogę się doczekać aby je przetestować slinka.gifslinka.gifslinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zakupiłem komplet stalówek 16" za 400

> są to produkty GM z naklejkami FIATa.

Mam mieć po 75zł czyli za 300zł, oczywiście używka, ale ma być prosta(przed odbiorem będę sprawdzał na maszynie).

> Patrząc na jak najmniejsze różnice w stosunku do 215/50/17 wybrałem rozmiar 205/60/16

Tego rozmiaru nie ma w homologacji a nie mam ochoty na przepychanki z ubezpieczycielem w razie bum.

> i bieżnik

> DUNLOPa 4D - nie mogę się doczekać aby je przetestować

U mnie w garażu już leżą i czekają 205/55/R16 94H XL Barum Polaris3, płaciłem po 323zł/sztukę.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie przećwiczyłem temat. Tak jak piszesz, EPER mów,i że Fiat ma tylko jeden rodzaj śrób do alu i stalówek. Właśnie założyłem stalówki na śróbach od alu i po 2000 km nic nie odpadło.

Śmieszne ale we fiacie chcieli mi sprzedać śróby za 22PLN / szt. (potrzeba 20 confused.gif )

pojechałem do firmy "krzak" i tam te same śróby z 8 PLN/szt.

Nie kupiłem jednak, bo po odmierzeniu wszystkich możliwych wymiaórw uznałem, że to ta sama sruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Śmieszne ale we fiacie chcieli mi sprzedać śróby za 22PLN / szt. (potrzeba 20 )

> pojechałem do firmy "krzak" i tam te same śróby z 8 PLN/szt.

> Nie kupiłem jednak, bo po odmierzeniu wszystkich możliwych wymiaórw uznałem, że to ta sama sruba.

Znajomy miał dokładnie tą samą sytuację w jednym z łódzkich ASO Citroen'a, pojechał kupić komplet kół(felgi stalowe+opony) za 2400zł z montażem. Pierwsze pytanie było: gdzie Pan kupił autko? Odpowiedział, że u innego dilera...

Pojechał do dilera gdzie kupił autko i okazało się, że nie trzeba kupować śrub, jeszcze polewali z tamtego ASO.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy miał dokładnie tą samą sytuację w jednym z łódzkich ASO Citroen'a, pojechał kupić komplet

> kół(felgi stalowe+opony) za 2400zł z montażem. Pierwsze pytanie było: gdzie Pan kupił autko?

> Odpowiedział, że u innego dilera...

> Pojechał do dilera gdzie kupił autko i okazało się, że nie trzeba kupować śrub, jeszcze polewali z

> tamtego ASO.

> Pozdrawiam BAS

No to pojade dalej, tongue.gif pisałem o POLCAR Poznań salon w Lesznie, coraz częściej mnie tam rozczarowują. Dodamteż, że kiedyś chwaliłem chłopaków, ale wtedy to był LEMACAR - zmienił się właściciel i jest lipa..... jest coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to pojade dalej, pisałem o POLCAR Poznań salon w Lesznie, coraz częściej mnie tam

> rozczarowują. Dodamteż, że kiedyś chwaliłem chłopaków, ale wtedy to był LEMACAR - zmienił się

> właściciel i jest lipa..... jest coraz gorzej.

Kumpla próbowało naciąć ASO Citroen Syguła.

Bez problemu zamontowano nowe koła w ASO Citroen Kubiak.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Nie zakładając nowego tematu, mam takie pytanie:

Jakie śruby zabezpieczające do Cromy 1.9 MJTD 150 KM?

Oryginał ASO (jeszcze nie sprawdzałem ceny i dostępności), czy innej firmy (McGard?)? Jeszcze jakby ktoś znał rozmiary takich śrub byłbym bardzo wdzięczny. Niestety złodzieje są wszędzie, może to w 100% nie uchroni przed kradzieżą, ale na pewno trochę odstraszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.