Skocz do zawartości

Alfa 156 kombi - poproszę o opinie


gilbert3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość zakupu 156 SW z silnikiem 1.8TS i mam parę pytań:

- jak oceniacie awaryjność tego modelu - naczytałem się o awaryjnych i strasznie drogich wahaczach aluminiowych, ale wolę zapytać u źródła?

- ile rzeczywiście pali 1.8 w mieście i czy jest możliwość założenia IG?

- ile może kosztować środkowy pas bezpieczeństwa (auto w tej chwili jest ciężarowe 4 osobowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - jak oceniacie awaryjność tego modelu - naczytałem się o awaryjnych i strasznie drogich wahaczach

> aluminiowych, ale wolę zapytać u źródła?

Ujeżdżam taką Alfę SW z 2000r. od 1,5 roku, przejechałem raptem 25 tys km bo to trzecie auto, ale jak do tej pory z zawieszeniem wszystko ok wink.gif Auto jezdzi na felgach 17" po kiepskich warmińsko-mazurskich drogach wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam możliwość zakupu 156 SW z silnikiem 1.8TS i mam parę pytań:

> - jak oceniacie awaryjność tego modelu - naczytałem się o awaryjnych i strasznie drogich wahaczach

> aluminiowych, ale wolę zapytać u źródła?

Miałem 156 1.8 SW i na początek robiłem zawiechę oraz rozrząd. Ceny całkiem znośne robiąc na markowych zamiennikach ok.gif

> - ile rzeczywiście pali 1.8 w mieście

Nie pchając się w korki 10-11L/100km ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam możliwość zakupu 156 SW z silnikiem 1.8TS i mam parę >pytań: jak oceniacie awaryjność tego modelu

Nie kupuj 1.8 TS, bo to to najgorsza możliwa jedostka napędowa w tym samochodzie. Nie oczekuj uzasadnienia - tak już jest i wiele w tym temacie zostało napisane. Jeśli chcesz Alfę 156 - kup diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem 156 SW 1.9JTD z przebiegiem 300kk z seryjnym sprzeglem i turbo.w ciagu trzech miesiecy zrobilem kolejne 12 tysiecy bez najmniejszego problemu a fullsintetic nie znika z miski.moze ja trafilem dobry egzempaz niewiem.gif wczesniej mialem 156 1.6 TS wszystko bylo zle z tym autem.Mysle ze to tez zalezy od tego jak poprzedni wlasciciel dba o samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.