Skocz do zawartości

P306-wentylator chłodnicy??


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

Koleżanka na Puga 306. Padł jej wentylator chłodnicy. W tym aucie jest on zamontowany przed chłodnicą (między pasem przednim a chłodnicą, a nie jak w większości aut miedzy silnikiem a chłodnicą. W każdym razie został zakupiony używany zamiennik wentylatora, ale pochodzący z citroena saxo (a tam siedzi on pomiędzy chłodnicą a silnikiem). ponieważ wtyczka Puga i Saxo jest identyczna, wentyl został podpięty, ale teraz jak się załączy, to wysysa powietrze z chłodnicy przed grill - czyli dmucha spod maski przez grill. Trochę to dla mnie nie logiczne, bo podczas jazdy pęd powietrza dmucha przecież w odwrotnym kierunku zlosnik.gif

Pytania:

1. jak w oryginale dmucha wentylator Puga 306? Na chłodnicę czy od chłodnicy?

2. czy taki układ jak jest teraz - dmuchanie przez grill przeciwnie do kierunku jazdy zlosnik.gif ma sens? Zawsze mogę odwrócić bieguny zasilania - ale nie wiem, jak było w oryginale hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytania:

> 1. jak w oryginale dmucha wentylator Puga 306? Na chłodnicę czy od chłodnicy?

na chłodnicę

> 2. czy taki układ jak jest teraz - dmuchanie przez grill przeciwnie do kierunku jazdy ma sens?

nie ma sensu

> Zawsze mogę odwrócić bieguny zasilania - ale nie wiem, jak było w oryginale

zamienić bieguny w kostce przy wentylatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na chłodnicę

> nie ma sensu

tak podejrzewałem ok.gifzlosnik.gif

> zamienić bieguny w kostce przy wentylatorze

taki mam plan - dziś już łapałem za kombinerki, by przeciąć wiązkę - we wtyczce nie da się tego zrobić - całość nierozbieralna, ale w ostatniej chwili postanowiłem zaczekać i zapytać zlosnik.gif

dzięki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.