Skocz do zawartości

Wymiana listwy...?


z_mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To pierwszy problem dotyczący instalacji gazowej z jakim się borykam.

Instalację założyłem 150 tys. km temu. Instalacja jak w stopce - sekwencja DT Gas System. Od tamtego czasu nie miałem z nią praktycznie żadnych kłopotów, poza tym, że raz pękło jedno kolanko doprowadzające płyn chłodzący do reduktora.

Od jakiegoś czasu jednak instalacja zaczęła trochę nierówno pracować. Na benzynie było wszystko ok, ale na gazie trochę szarpało silnikiem. Zaczęła nawet świecić lampka "check engine". Standardowo wymieniłem świece i kable, bo już trochę miały przejeżdżone, no i filtr powietrza. To jednak nic nie zmieniło.

Postanowiłem wyregulować instalację i umówiłem się z gazownikiem.

Wymienił filtr, ale stwierdził, że listwa jest na "wykończeniu", w sumie nie byłem jakoś bardzo zaskoczony, bo swoje już nalatała. Po wymianie filtra i próbie podregulowania instalacji, żebym na razie, do wymiany listwy, jeszcze mógł pojeździć, zaczęły się jednak problemy. Gazownik nie potrafił ustawić tak instalacji, żeby poprawnie chodziła.

Aktualnie na wolnych obrotach praktycznie od razu gaśnie. Na benzynie chodzi bez problemu.

Na listwę muszę trochę poczekać, bo musi przyjść z Lublina, a to może potrwać nawet do dwóch tygodni. Gazownik wspominał coś o 4 Ohmach (cokolwiek to znaczy).

Poza gaśnięciem na wolnych obrotach, gdy przy jeździe na trasie przełączę na gaz, to gdy mocniej (do dechy) dodam gazu, to zaczyna szarpać samochodem, a tego nigdy wcześniej nie było.

Czy wymiana listwy pomoże usunąć te objawy? Czy mam się jeszcze z czymś liczyć?

Z góry dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tygodni. Gazownik wspominał coś o 4 Ohmach (cokolwiek to znaczy).

Pewnie jest więcej, niż jeden rodzaj tych wtryskiwaczy i Twoje powinny mieć cewki 4 Ohm.

> Poza gaśnięciem na wolnych obrotach, gdy przy jeździe na trasie przełączę na gaz, to gdy mocniej

> (do dechy) dodam gazu, to zaczyna szarpać samochodem, a tego nigdy wcześniej nie było.

> Czy wymiana listwy pomoże usunąć te objawy?

Zapewne tak. Może kalibracja do uszkodzonej listwy poszła w złym kierunku i dlatego zaczęły się takie schody?

>Czy mam się jeszcze z czymś liczyć?

Na pewno z regulacją systemu, ale to chyba oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.