Skocz do zawartości

[SOLVED] Krowa U1707-Węzeł telematyczny MS Convergence (NCV)


bas

Rekomendowane odpowiedzi

Objawy: mruga przebieg, telefon nie łączy się z b&m.

Błąd jest widziany w zegarach, BC nic o tym błędzie nie wie, nie mogę się połączyć Elm'em z b&m.

Pierwotnie błąd nie chciał się skasować, przyłożyłem newtona w B&M(ten moduł z usb) i błąd daje się skasować, ale po chwili powraca.

Problem objawił się po przejechaniu po dziurach i jeździe polną drogą, więc pewnie coś mu się poluzowało.

Jak tam się dostać i poprawić kable?

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Objawy: mruga przebieg, telefon nie łączy się z b&m.

> Błąd jest widziany w zegarach, BC nic o tym błędzie nie wie, nie mogę się połączyć Elm'em z

> b&m.

> Pierwotnie błąd nie chciał się skasować, przyłożyłem newtona w B&M(ten moduł z usb) i błąd daje

> się skasować, ale po chwili powraca.

> Problem objawił się po przejechaniu po dziurach i jeździe polną drogą, więc pewnie coś mu się

> poluzowało.

> Jak tam się dostać i poprawić kable?

> Pozdrawiam BAS

I tak musisz to wyciągnąc... mam ta skrzynkę w domu i moge sprawdzić czy coś się może wewnątrz odłaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak musisz to wyciągnąc...

Ok, ale jak ją wyciągnąć?

> mam ta skrzynkę w domu i moge sprawdzić czy coś się może wewnątrz

> odłaczyć...

Obstawiam, że odłączyła się jedna z wtyczek podłączona do tego urządzenia.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, ale jak ją wyciągnąć?

> Obstawiam, że odłączyła się jedna z wtyczek podłączona do tego urządzenia.

> Pozdrawiam BAS

Tam jest jedna wtyczka zbiorcza z apięciem więc raczej mało prawdopodone... pewnie coś wewnątrz

Co do wyciągnięcia to pewnie musisz zdjąć osłonę schowka i wtedy się dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tam jest jedna wtyczka zbiorcza z apięciem więc raczej mało prawdopodone... pewnie coś wewnątrz

> Co do wyciągnięcia to pewnie musisz zdjąć osłonę schowka i wtedy się dostać...

Kombinowałem na różne sposoby, odkręciłem wszystkie śruby(3x torx) i schowek rusza się z całą deską z prawej strony a z lewej coś go trzyma.

Wydaje mi się, że najpierw trzeba ten moduł wygrzebać ze schowka, żeby wyszedł schowek, tylko nie wiem jak to zrobić. sciana.gif

Jakieś pomysły?

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akcie desperacji zadzwoniłem do zaprzyjaźnionego kierownika ASO FIAT.

Opowiedziałem mu swoją historię a ten mi doradził, żeby odłączył akumulator na 15 minut...

Odłączyłem akumulator na 10minut i wszystko działa, telefon łączy się po bt, FES łączy się z tym modułem, błąd z zegarów bez problemów się skasował i nie powrócił itd. smile.gif

Okazało się, że jakiś szaleniec włożył mi do samochodu windows'a to może się on wieszać sciana.gif i jest to normalne sciana.gif

Pozdrawiam BAS

ps. Przepraszam za moją niechęć do Windows'a, uważam że jest to grupa całkiem przyzwoitych systemów, dlatego sam od 10 lat pracuję na PLD-Linux a winxp służy mi tylko do FES. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze dopiszę (chyba)zakończenie sprawy.

Następnego dnia wróciłem do punktu wyjścia, znowu zadzwoniłem do znajomego, kazał znowu odłączyć aku, następnie skasować wszystkie dane z B&M... następnego dnia znowu b&m po marudziło, ale po paru km samo się naprawiło i od kilku dni jest OK.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.