Skocz do zawartości

15" w Uno ... kilka pytań


joshi

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie wink.gif

na wiosnę planuję wrzucić większe kółka i teraz pytanie do użytkowników 15" w Uno, jakie macie opony?

osobiście myślałem nad 195/45 lub 195/50 (te mają dość sympatyczną cenę)

jakie parametry felg coby nic nie obcierało i nie wystawało strasznie poza obrys?

szerokość na pewno 6", a jakie ET?

da się kupić coś nowego, czy pozostaje tylko szukanie używek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak w temacie

> na wiosnę planuję wrzucić większe kółka i teraz pytanie do użytkowników 15" w Uno, jakie macie

> opony?

> osobiście myślałem nad 195/45 lub 195/50 (te mają dość sympatyczną cenę)

> jakie parametry felg coby nic nie obcierało i nie wystawało strasznie poza obrys?

> szerokość na pewno 6", a jakie ET?

> da się kupić coś nowego, czy pozostaje tylko szukanie używek?

Ja jeżdżę na 165/50R15, ale myślałem też nad 185/45R15

Felgi 5,5" szerokie, wysunięte na ET 22 albo 24 już nie pamiętam.

Poza obrys nie wystaje, przód nigdy nie zdarzyło mi się żeby gdzieś przytarł... natomiast tył, żeby nie obcierał siedzi na podkładkach 2x pas kopalniany na stronę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja osobiście celuję w używane 175/50 R15 ale wybór jest bardzo lichy a i ceny spore, ewentualnie

> 185/45 R15, ale tych to już ceny zabijają skutecznie.

ja będę jednak potrzebował większych/szerszych kapci, dlatego chce 195 i koło 15" ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam 175/55/15, jak chcesz szersze to 195/45/15 musisz szukać, ale na tył musisz dać dystans przynajmniej 5 mm, a jak chcesz żeby przy maksymalnym skręcie nie tarło o nadkole to też dystans by sie przydał.

A tak w ogóle to 18-stki sobie załóż cfaniaczek.gifcfaniaczek.gifwpysk.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gif (jak wiesz o co chodzi) palacz.gif

p.s.

a Ty nie mialeś złomować strucla? cfaniaczek.gif

powiedzialeś, ze już złotówki do niego nie dołożysz. spineyes.gifspineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja teraz mam 175/55/15, jak chcesz szersze to 195/45/15 musisz szukać, ale na tył musisz dać

> dystans przynajmniej 5 mm, a jak chcesz żeby przy maksymalnym skręcie nie tarło o nadkole to

> też dystans by sie przydał.

masz na myśli plastikowe nadkola?

jakie masz ET przy swoich felgach?

> A tak w ogóle to 18-stki sobie załóż (jak wiesz o co chodzi)

yay.gif

> p.s.

> a Ty nie mialeś złomować strucla?

> powiedzialeś, ze już złotówki do niego nie dołożysz.

Plany Dżosza zmienne są spineyes.gifhehe.gif270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz na myśli plastikowe nadkola?

dokładnie

> jakie masz ET przy swoich felgach?

właściwie to nie wiem, ale w niedzielę mogę sprawdzić, bo będę w domu

> Plany Dżosza zmienne są

a tak właściwie to czemu zmieniasz na 15"? dla lepszych własciwości jezdnych czy dla lansu? Wydaje mi się, ze takie 14" to do Uniaka są optymalne. Ja, gdyby mi sie te 15" nie trafiły nadzwyczaj niespodziewanie pewnie szukałbym własnie 14". Do sporadycznej jazdy jak u mnie to te niskie oponki jeszcze da się wytrzymać, ale taka jazda na co dzień jest troszkę męcząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie

nie mam ok.gif

> właściwie to nie wiem, ale w niedzielę mogę sprawdzić, bo będę w domu

ok.gif

> a tak właściwie to czemu zmieniasz na 15"? dla lepszych własciwości jezdnych czy dla lansu?

> Wydaje

> mi się, ze takie 14" to do Uniaka są optymalne. Ja, gdyby mi sie te 15" nie trafiły nadzwyczaj

> niespodziewanie pewnie szukałbym własnie 14". Do sporadycznej jazdy jak u mnie to te niskie

> oponki jeszcze da się wytrzymać, ale taka jazda na co dzień jest troszkę męcząca.

wszystko się okaże na wiosnę, ale chodzi o właściwości jezdne waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.