Skocz do zawartości

regulacja spryskiwaczy


frynas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z Was regulował może spryskiwacze szyby przedniej?

u mnie spryskiwacz strony kierowcy leje bardzo wysoko i wycieraczki nie oczyszczają szyby na wysokości wzroku....widziałem że jest tam śrubka pewnie do regulacji....ale nie próbowałem jeszcze nic kombinować bo płynu brak:(....

proszę o poradę jak to ustrojstwo wyregulować żeby było GIT:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie temat nie jest tak prosty jak w innych autkach.

W praktyce są 2 opcje ustawienia:

1. Ustawiasz powyżej ramion wycieraczek - na postoju myjesz szybę samochodu za sobą, ale w trakcie jazdy jest ok.

2. Ustawiasz tak, że jak wycieraczki są w pozycji spoczynkowej to leci na szybę, ale jak wycieraczki się podnoszą to strumień trafia w ramiona wycieraczek.

Ja wybrałem opcję nr2.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Paradoksalnie temat nie jest tak prosty jak w innych autkach.

Jest to po prostu wada Krowy.... sick.gif

A jest możliwość przstawienia dyszy w lewą lub prawą stronę - jednej z 3 od strony kierowcy tak aby lała bardziej na lusterko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest to po prostu wada Krowy....

Albo jakby powiedział producent: jest to cecha rotfl.gif

> A jest możliwość przstawienia dyszy w lewą lub prawą stronę - jednej z 3 od strony kierowcy tak

> aby lała bardziej na lusterko

Chyba da się cały spryskiwacz obrócić, ale poszczególnych dysz raczej nie.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo jakby powiedział producent: jest to cecha

> Chyba da się cały spryskiwacz obrócić, ale poszczególnych dysz raczej nie.

> Pozdrawiam BAS

A macie dysze podgrzewane? Kiedy działa podgrzewanie, przy włączonym ogrzewaniu lusterek i tylnej szyby?

Zastanawiam się, bo jest jeden z bezpieczników oznaczony jako do podgrzewania spryskiwaczy..

Jak to sprawdzić, czy się posiada takie cuś..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A macie dysze podgrzewane?

Nie wiem, zacznę się tym interesować jak zaczną mi zamarzać.

> Kiedy działa podgrzewanie, przy włączonym ogrzewaniu lusterek i tylnej

> szyby?

Tak.

> Zastanawiam się, bo jest jeden z bezpieczników oznaczony jako do podgrzewania spryskiwaczy..

> Jak to sprawdzić, czy się posiada takie cuś..?

Zobaczyć czy do sprysków są podłączone kabelki czy nie.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się, że tylko auta z podgrzewanym filtrem paliwa to miały...

W Stilo 1.6 16V 103KM mam wiązkę na masce, miałem nawet wymieniać spryski, ale stwierdziłem, że nie ma to większego sensu - jakoś bez tego żyję i mi dobrze, tzn. wystarczy stosować zimowy płyn do spryskiwaczy.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Stilo 1.6 16V 103KM mam wiązkę na masce, miałem nawet wymieniać spryski, ale stwierdziłem, że nie

> ma to większego sensu - jakoś bez tego żyję i mi dobrze, tzn. wystarczy stosować zimowy płyn

> do spryskiwaczy.

> Pozdrawiam BAS

przy - 20 / - 24 C nie pomaga... i zamarza .... na szczęście na razie jest ciepło wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy - 20 / - 24 C nie pomaga... i zamarza .... na szczęście na razie jest ciepło

Dobry płyn za 6zł/5L... żartuję smile.gif

Od kilku lat nie pamiętam, żeby mi zamarzły spryski, ale...

Zgadzam się, że jest to kwestia stosunku temperatury do objętości płynu a jak wiadomo w przewodach/spryskach jest mało płynu.

Może jak jutro będzie ładna pogoda to podniosę maskę w Krowie i sprawdzę czy mam podgrzewane dysze.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobry płyn za 6zł/5L... żartuję

> Od kilku lat nie pamiętam, żeby mi zamarzły spryski,

A mi zamarzały i to w wszystkich autach własnie poniżej -20C .... po prostu ten alkohol lub glikol lub inne cos wyparuje... i w dyszy zamarza.... nawet w Stilo dolewałem denaturat bo bałem się, że mi pompkę rozwali lub zbiorniczek jak temp spadła do -26C ... nie pomogło sick.gif zamarzło sick.gif...

najniższą temperaturę jaka ja widziałem na termometrze w aucie / BRAVA / to było kilka lat temu - 31C yikes.gif myślałem, że mi się termometr zepsuł ale kilkadziesiąt km dalej była tablica informacyjna na drodze i tam temperatury sie pokryły ... - 27C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.