Skocz do zawartości

Vectra i problemy


mayster_tcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie chciałem się przywitać smile.gif

Niedawno kupiłem Vectre A (silnik C16NZ) , no i problemem było niedogrzanie silnika, i nieco za wysokie obroty na jałowym. Reszta była ok, ogrzewanie po kilku km też działało. Na pokładzie LPG, parownik też się nagrzewa. Termostat zakupiony i miałem go na dniach wymienić.

Temperatura dochodziła zawsze do 70 stopni na wskaźniku, dzisiaj jednak była około 50, troszkę stałem w korku ( kilka (naście ? ) ) minut - silnik zaczął się trząść, po dodaniu gazu przestał, ale obroty strasznie wolno schodziły w dół. Na benzynie miał wysokie obroty.

Jak dojechałem do domu, to górny wąż od chłodnicy gorący, dolny ciepły, chłodnica u góry gorąca, na dole ciepła (słabo raczej).

Płyn chłodniczy ok, olej też ok ( nie przybywa, nie ubywa, nie ma masła pod korkiem itp. ). Bąble w płynie też nie lecą.

Oczywiście termostat wymienię (kwestia niestety dostępu do garażu), ale czy coś jeszcze ? Pompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj ten termostat a pompę sam sprawdzisz jak rozbierzesz rozrząd, bo z tego co pamiętam to w tym silniku aby wymienić termostat trzeba zrzucać rozrząd. Jak zrzucisz pasek i spuścisz płyn chłodniczy sprawdzisz pompę, jak ciężko będzie chodzić tzn. że się zaciera lub już jest zatarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniaj ten termostat a pompę sam sprawdzisz jak rozbierzesz rozrząd, bo z tego co pamiętam to w

> tym silniku aby wymienić termostat trzeba zrzucać rozrząd.

Jak to jest to samo co c14nz to niestety trzeba zrzucic pasek lub trafic na kogos z malymi raczkami. Uwazaj zeby nie ukrecic tych srubek od obudowy termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.