Skocz do zawartości

Audio do domu


Colin

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję porady w doborze amplitunera do domu. Nie chcę ampli do kina domowego tylko porządny stereo. Nie musi to być sprzęt nowy, jak możecie polecić jakiś zadbany będę bardzo wdzięczny. Chcę aby dysponował mocą ok 2x100W RMS i można było do niego podłączyć suba. Mogę na to przeznaczyć ok 500-700 no może 1000 zł. Da radę coś konkretnego wybrać? ganja.gif20.GIF

Ps. Jeśli chodzi o kolumny. Nie wiem czy szukać coś konkretnego czy może składać własnoręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...Nie chcę ampli do kina domowego tylko porządny

> stereo. Nie musi to być sprzęt nowy....

> Chcę aby dysponował mocą ok 2x100W RMS i można było do niego podłączyć suba...

> Ps. Jeśli chodzi o kolumny. Nie wiem czy szukać coś konkretnego czy może składać własnoręcznie?

Przed moim wyjazdem z PL pozostawiłem u teściów na przechowanie sprzęt grajacy. Nie zabierałem go z powodów oczywistych.

Ponieważ plany się zmieniły i powrotu nie planujemy, zalega on u nich i marnuje się.

M.in. jest to Technics SA-GX 500 zakupiony na poczatku lat 90 w USA (zasilanie 110V) no i na dodatek jeszcze prawdziwy Made in Japan. Pilot i instrukcja jakimś cudem pojechały ze mną zlosnik.gif

zdjęcie takiego samego sprzętu, znalezione i zapożyczone z internetu:

200922323925-8749.jpg

Do tego porządne, przebudowane Altony z dawnego Pewexu, własnej produkcji zwrotnice, dodatkowe wytłumienie i pozmieniane głosniki, niestety obecnie basowe są do naprawy bo rozsypały się piankowe pierścienie. Daje to możliwość przebudowania ich po swojemu. Kiedyś włożyłem w to kupę pracy, serca i najlepszych gratów, co odwdzięczyło się przeszło piętnastoletnią bezawaryjna pracą (muzyki lubię słuchać dużo i dobrze).

Całość grała rewelacyjnie w pełnym zakresie mocy, bas sprężysty i mocny sprawdzał się idealnie nawet w pomieszczeniu 10 -15 m2, spokojnie można było sąsiadom przestawiać naczynia, nie był do tego potrzebny sub.

Takie Altony 80, tyle że czarne, zdjęcie też z internetu:

66_1209470566.jpg

Jeśli cię takie zestawienie interesuje, to daj znać i mozemy kontynuować. Stratny na pewno nie będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Technicsa sa-gx 505 i kolumny Unitra Hearton - jako zestaw stereo spisuje się rewelacyjnie

Obecnie zapalam Jakieś Onkyo i do tego nabyłem kolumny IQ4, ręcznie robiony zestaw z litego drewna.

Dwa piętra wyzej sąsiedzi pilnują zastawy na stole i w szafkach zlosnik.gif

Moje przerobione Altony grały bardzo fajny bas ale te są nieporównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.