Skocz do zawartości

OC po zakupie po raz 323211 ale od 2 strony ?


erjotes

Rekomendowane odpowiedzi

auto zakupione 1.12.2011

poprzedni wlasciciel zglosil 18.12.2011 sprzedaz

nowy wlasciciel zglosil 21.12.2011 ze rezygnuje

oc bylo placone w ratach (chyba w 2, i 2 rata nie zostala zaplacona, jej termin gdzies koncem grudnia wypadal

teraz TU przysyla pisemko ze poprzedni wlasciciel zglosil sprzeda a nowy rezygnacje ale nalezy sie oplata w wysokosci X zl za okres miedzy tymi zdazeniami

kwota X jest smieszna bo 7 zl i zaplace zeby miec z glowy al pytanie:

czy podczas zakupu ubezpieczenie nie ma byc wazne na 30 dni i jest to na koncie sprzedajacego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy podczas zakupu ubezpieczenie nie ma byc wazne na 30 dni i jest to na koncie sprzedajacego?

Jeśli OC jest płatne w ratach to bez względu ile jest tych rat i ile z nich nie zostało opłaconych to i tak polisa jest ważna do dnia, który jest w tej polisie określony.

Wg ustawy nabywca ma 30 dni na podjęcie decyzji, czy przejmuje OC, czy rezygnuje. Niemniej jednak, jeśli polisa kończy się wcześniej, to gdyby czekał to polisa i tak automatycznie sie przedłuży, gdyż przed upłynieciem terminu musi ją wypowiedzieć, jeśli rezygnuje.

A inny przypadek, hipotetycznie: co by było jeżeli ktoś chce kupić samochód 1 grudnia a polisa konczy się 11 grudnia? Powiedzmy, że znalazł taki samochód i jest zdecydowany.

Przecież do momentu sprzedaży tylko właściciel, czyli sprzedający może wznowic polisę a nie potencjalny nabywca a chyba nierealne jest, że sprzedajacy to zrobi w takiej sytuacji.

Oczywiście, obie strony moga dyskutowac o cenie pojazdu z uwzglednieniem ewentualnych niedogodnosci (np. kończąca się polisa) ale to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlasnie teraz podobny temat. Auto niby ma OC do lipca, ale w styczniu jest do zaplaty II rata. Wole je wymowic, i wziac nowe OC w firmie, w ktorej mam II auto. Jak to zrobic?

Czy obowiazek powiadomienia TU o tym, ze rezygnuje z jego OC spoczywa na mnie, czy na sprzedajacym? Czy trzeba to zalatwic ze sprzedajacym, czy z TU? Kto placi za ten okres, pomiedzy terminem platnosci II raty, a dniem kiedy minie 30dni od zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy obowiazek powiadomienia TU o tym, ze rezygnuje z jego OC spoczywa na mnie, czy na sprzedajacym?

> Czy trzeba to zalatwic ze sprzedajacym, czy z TU? Kto placi za ten okres, pomiedzy terminem

> platnosci II raty, a dniem kiedy minie 30dni od zakupu?

Nabywca przejmuje wraz z samochodem polise OC i wszelkie prawa i obowiazki z niej wynikajace i to on właśnie może zrezygnowac i wypowiedzieć polisę (ma na to 30 dni od zakupu) lub przejac ją.

Wypowiedzenie składa się do TU, gdyz sprzedajacy nic juz do tego formalnie nie ma. On sprzedał samochód wraz z polisą.

Natomiast za niezapłacone składki odpowiadają solidarnie obaj, tyle że sprzedający odpowiada do chwili powiadomienia TU o sprzedaży, tak więc w jego interesie jest powiadomić jak najszybciej, jesli rata składki jest nieopłacona, lub jej termin mija niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy podczas zakupu ubezpieczenie nie ma byc wazne na 30 dni i jest to na koncie sprzedajacego?

Nie

Można kupić samochód nawet bez ważnego OC, trzeba wtedy wykupić nowe OC w dniu zakupu samochodu niezależnie kiedy będzie przerejestrowywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.