Skocz do zawartości

Nie mogę odkręcić koła na wale korbowym


mayster_tcz

Rekomendowane odpowiedzi

Co robić ? Nie mogę odkręcić koła na wale korbowym. Wrzucam bieg (próbowałem różne ), hamuję, ale koło nie stoi cicho, tylko jakbym naciągał sprężynę - nie wiem, czy to tłumiki drgań od sprzęgła czy coś jest uszkodzone... ale nie mogę tej śruby odkręcić. Stukanie młotkiem w łeb śruby ani w klucz niewiele dało ( nie użyłem dużej siły bo boję się czegoś uszkodzić).

Założyłem pasek na alternator i jego zablokowałem - jest dużo lepiej ale w końcu pasek zaczyna się ślizgać -zbyt duża siła...

Co może pomóc ? klucz udarowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A można coś więcej ?

Nie możesz odkręcić Centralnej śruby??

Jeśli tak to zrób tak ,założ na śrubę centralną klucz grzechotkę z nasadką i dociśnij np: rurką żeby nie spadł.

Drugą osoba niech tylko zakręci na chwilę rozrusznikiem i powinno puścić bez problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie możesz odkręcić Centralnej śruby??

Dokładnie... Co ciekawe, łeb śruby ma rozmiar 18. 17 nie wchodzi, a 19 lata za luźno... ktoś grzebał ? Jest to zwykła śruba sześciokątna.

> Jeśli tak to zrób tak ,założ na śrubę centralną klucz grzechotkę z nasadką i dociśnij np: rurką

> żeby nie spadł.

> Drugą osoba niech tylko zakręci na chwilę rozrusznikiem i powinno puścić bez problemu .

Gorzej, jak ukręcę śrubę... o co miałbym zaprzeć klucz ? O ziemię ?

BTW. czemu jest takie sprężynowanie ? W Punto siostry po wrzuceniu biegu i zahamowaniu wał stał sztywno - coś jest u mnie uszkodzone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dziwna sprawa.Ja zmieniałem ostatnio pompę oleju w 1.8 ,tam centralna śruba jest na klucz 17 i pasowała nasadka bez problemu.

Ja wymontowywałem filtr powietrza wraz z obudową i potem brałem klucz w miarę długi z nasadką i zapierałem go od góry chyba o łapę .

Kumpel dosłownie pyknął z rozrusznika a ja w tym momencie doduszałem rurką nasadką do śruby ,żeby czasem nie wyskoczyła i poszło jak w masło.

Sprężynowanie też miałem takie ,że jak kręciłem kluczem na tzw szarpanego to sprężynowało i odpuszczało .Nawet jak były pozakładane paski od altka i wspomu wciśniety bieg ,hamulec to nie chciało iść bo sprężynowało.

Pomógł tylko rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dziwna, tym bardziej dziwi mnie ta 18-tka, no ale może ktoś już w tym samochodzie rozrząd

> zmieniał...

20.GIF

Prawidłowo, ma być 18-ka, chyba po to aby nie było za łatwo. U mnie dodatkowo łeb śruby nie był 6-kątny, tylko taki odwrócony torx. Dopasowałem 12-kątną nasadkę 18, wrzuciłem 5 bieg, hamulec (2 osoba), rurka jako przedłużka i poszło. Kierunek gwintu jest normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawidłowo, ma być 18-ka, chyba po to aby nie było za łatwo. U mnie dodatkowo łeb śruby nie był

> 6-kątny, tylko taki odwrócony torx. Dopasowałem 12-kątną nasadkę 18, wrzuciłem 5 bieg, hamulec

> (2 osoba), rurka jako przedłużka i poszło. Kierunek gwintu jest normalny.

Śrubę odkręciłem, wszystko wymieniłem, ale narodził się kolejny problem, ale to już nowy wątek założę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Śrubę odkręciłem, wszystko wymieniłem, ale narodził się kolejny problem, ale to już nowy wątek

> założę..

claps.gif Widzę, ze Kolega tylko problemami nas obdarza a sposobu odkręcenia śruby nie zdradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę, ze Kolega tylko problemami nas obdarza a sposobu odkręcenia śruby nie zdradził.

Kupiłem klucz oczkowy 18 (przedtem próbowałem nasadką). Założyłem pasek na alternator, zablokowałem go. Druga osoba rurką dociskała klucz do koła, a ja z góry poprzez rurkę młotkiem stukałem. Poszła po kilku uderzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.