Skocz do zawartości

Blokujące się tylne hamulce


Micoo

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas mocniejszego hamowania potrafię zablokować tylne hamulce (!) Dzieje się tak od miesiąca, mniej-więcej jak założyłem koła zimowe. Wcześniej też występowało, ale nie w aż takim dużym stopniu. Jest to dosyć niebezpieczne bo podczas gwałtownego hamowania lecę bokiem, nawet na zwykłej drodze, niekoniecznie na lodzie, albo po deszczu. Bębny oryginalne, szczęki wymienione 1,5 roku temu. Opony zimowe w stanie średnim. Przecież hamulce bębnowe, nawet w bardzo dobrym stanie nie powinny blokować tylnych kół? Moim zdaniem winne są opony, które mają słabą przyczepność, ale może korektor siły hamowania? (opony przód 145/70 tył 145/80, tył stoi trochę wyżej). Potrzebna pomoc, żebym auta albo kogoś nie skosił bokiem panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podczas mocniejszego hamowania potrafię zablokować tylne hamulce (!) Przecież hamulce bębnowe, nawet w bardzo dobrym

> stanie nie powinny blokować tylnych kół?

owszem, mogą, tyle tylko, że to się robi ręcznym. waytogo.gif

> Moim zdaniem winne są opony, które mają słabą

> przyczepność, ale może korektor siły hamowania?

może opony, może nie...

co do korektora - gdyby padła jego sprężyna, to hamowanie jest najmniejsze z możliwych. chyba, że jakoś zaniemógł w środku, ale tu niewiele poradzę.

ciekawi mnie za to inna rzecz: jak wygląda hamowanie przodu? bez zmian? słabe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekawi mnie za to inna rzecz: jak wygląda hamowanie przodu? bez zmian? słabe?

Przód hamuje normalnie, tzn tak jak zawsze, nic specjalnego ale nie spodziewam się po standardowych hamulcach super efektów. Z drugiej strony nie mam porównania z innymi Uno. Tarcze i klocki TRW były wymieniane też 1,5 roku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.