Skocz do zawartości

MTU - zanim zgłoszę reklamację zapytam tutaj


Hubert_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam ubezpieczone auto w MTU Ergo Hestia.

Kilka dni temu dostałem rachunek opiewający na kilkadziesiąt złotych więcej niż roku temu. Okazuje się, że doliczyli mi Ubezpieczenie ASSISTANCE: "Komfort", Mimo, że sobie w ogóle takiego nie życzyłem. I pytanie mam takie do ubezpieczonych w MTU, też spotkaliście się z taką sytuacją. To jakiś odgórny wymóg (w co wątpię)? Czy nie zastanawiać się i od razu zgłaszać reklamację?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ubezpieczenie ASS jest dobrowolne,

ale to chyba zależy od konkretnego TU; ja, dla przykładu, byłem jeszcze niedawno w Liberty. chciałem samo OC i nie dało się: OC+miniasistance - nie było samego OC (nawiasem mówiąc to ASS to... facepalm%5B1%5D.gif holowanie w razie "W")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zależy od TU biglaugh.gif

Art.4 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych

Quote:

Ubezpieczeniami obowiązkowymi są:

1) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych

za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów, zwane

dalej „ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych”,

2) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rolników z tytułu posiadania gospodarstwa

rolnego, zwane dalej „ubezpieczeniem OC rolników”,

3) ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego od

ognia i innych zdarzeń losowych, zwane dalej „ubezpieczeniem budynków

rolniczych”,

4) ubezpieczenia wynikające z przepisów odrębnych ustaw lub umów międzynarodowych

ratyfikowanych przez Rzeczpospolitą Polską, nakładających na

określone podmioty obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia.


co do Liberty i miniassistance to jest to ubezpieczenie, które działa tylko w razie wypadku drogowego, jeżeli chcesz szerszy zakres assistance to go po prostu wykup za dopłata dodatkowej składki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic nie zależy od TU

a wlasnie, ze poniekad zalezy

przykladowo w TU, w ktorym pracuje obowiazuje popularny pakiet oraz zwykle taryfowe ubezpieczenia

w pakiecie assistance jest obowiazkowe, w taryfach dobrowolne, z tym, ze cena calego pakietu jest o wiele nizsza niz samo OC w zwyklej taryfie

wiec jesli autor watku dostal polise z assistance to na takiej zasadzie moze byc ono obowiazkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> więc najnormalniej w świecie zadzwoń i poproś o nową polisę bez

> ASS

Zadzwoniłem.

Bardzo miła pani poinformowała mnie, że obecnie też mam ASS tylko że gratis wink.gif

Nie było żadnych problemów z cofnięciem ASS z polisy, a wkrótce mam dostać mailowo bądź zwykłą pocztą nową polisę. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele TU daje klientom, w ramach OC, możliwość ściągnięcia lawetą pojazdu, który uczestniczył w wypadku drogowym i nazywa to miniAssistance, BazaAssistance itp., które jest darmowe ok.gif tak naprawdę "prawdziwe" Ass jest ubezpieczeniem dobrowolnym i wykupywanym za opłatą dodatkowej składki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.