Skocz do zawartości

Przejazd ciągnikiem siodłowym bez świadectwa kwalifikacji.


zabol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie posiadam prawo jazdy kat. C a nie mam świadectwa kwalifikacji czy mogę przejechać ciągnikiem siodłowym zakupionym w Poznaniu z firmy lizingowej do Wrocławia. Auto bedzie zakupione przez inną osobę ja tylko przejadę tym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam pytanie posiadam prawo jazdy kat. C a nie mam świadectwa kwalifikacji czy mogę przejechać

> ciągnikiem siodłowym zakupionym w Poznaniu z firmy lizingowej do Wrocławia. Auto bedzie

> zakupione przez inną osobę ja tylko przejadę tym autem.

Robisz to zarobkowo?? Nie. Prywatnie to raczej możesz ale zastanawiam się czy aby na pewno? U nas w firmie(PGE) w ogóle nie kursu na przewóz rzeczy, ba nawet nie mamy wystawionych oświadczeń pracodawcy niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam pytanie posiadam prawo jazdy kat. C a nie mam świadectwa kwalifikacji czy mogę przejechać

> ciągnikiem siodłowym zakupionym w Poznaniu z firmy lizingowej do Wrocławia. Auto bedzie

> zakupione przez inną osobę ja tylko przejadę tym autem.

nie możesz, nie potrafię przytoczyć właściwych przepisów ale sam kiedyś odprowadzałem 18-nasto metrowe sprzęty do serwisu

trafiła mi się kiedyś kontrola w nocy i miałem kłopoty z powodu braku świadectwa kwalifikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robisz to zarobkowo?? Nie. Prywatnie to raczej możesz ale zastanawiam się czy aby na pewno? U nas w

> firmie(PGE) w ogóle nie kursu na przewóz rzeczy, ba nawet nie mamy wystawionych oświadczeń

> pracodawcy

Bo energetyka ZTCW jest zwolniona.

Trzeba zerknąć do ustawy - tam jest długi katalog wykluczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jedziesz zarobkowo to możesz.

Wg. PORD posiadasz kategorie prawa jazdy która pozwala ci kierować takim pojazdem.

wg ustawy o transporcie drogowym:

Quote:

1. Przedsiębiorca lub inny podmiot wykonujący przewóz drogowy może zatrudnić kierowcę, jeżeli osoba ta:

......

5) zyskała kwalifikację wstępną lub kwalifikację wstępną przyśpieszoną, zwane dalej „kwalifikacją”;

6) ukończyła szkolenie okresowe.

3. Wymagań, o których mowa w ust. 1 pkt 1, 5 i 6, nie stosuje się do kierowcy pojazdu6) odbywającego przejazd bez osób lub ładunku:

a) w celu dokonania jego naprawy lub konserwacji,

b) z miejsca zakupu lub odbioru;


Możesz zadzwonić na infolinie ITD lub napisać do nich maila, będziesz miał jednoznaczną odpowiedź.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem i dowiedziałem się ze jest taki zapis. Transport ciągnika lub ciągnika z naczepą z miejsca zakupu do miejsca postoju jest dozwolony bez świadectwa kwalifikacji ale przejazd nie może odbywać się z ładunkiem. Nie zapytałem tylko czy można jechać bez tachografu ale po wekendzie zadzwonię jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.