Skocz do zawartości

Manta źle pokazuje godzinę


mruz12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam radio Manta RS4501 i źle pokazuje godzinę. Co dziwne to różnice wachają się w przedziale godziny. Niby nic istotnego ale denerwuje mnie, że komputer pokazuje inną a radio inną. Niedawno oddawałem radio na gwarancję ale naprawili wszystko inne oprócz tego. Mam je zamontowane w Astrze F. Można to jakoś naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja już też wiem... Ale jak je kupowałem to mogłem max 2 stówy wydać. A samej godziny nie mogę reklamować bo w instrukcji nie ma ani słowa o tym, że radio pokazuje godzinę. Zastanawia mnie jednak na podstawie czego ono ją ustawia, czy od auta czy przez antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem w tym, że nie ma opcji ręcznego ustawienia godziny. Po podłączeniu pokazuje 00:00 a po jakimś czasie się samo ustawia. W którym momencie nie wiem bo godzina znika po włączeniu radia.

Szkoda, że producent ani słowem nie wspomniał o opcji pokazywania godziny, wtedy mógłbym je im oddać a tak to nie mam podstaw... mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam radio Manta RS4501 i źle pokazuje godzinę. Co dziwne to różnice wachają się w przedziale

> godziny. Niby nic istotnego ale denerwuje mnie, że komputer pokazuje inną a radio inną.

> Niedawno oddawałem radio na gwarancję ale naprawili wszystko inne oprócz tego. Mam je

> zamontowane w Astrze F. Można to jakoś naprawić?

Nie wiem jak chińszczyzna, ale normalne radioodbiorniki mają funkcję automatycznego nastawiania godziny poprzez sygnał nadawany przez stację radiową. Może tu jest to w automacie.

Słuchasz radia czy z cd/usb? Jeśli samego radia, to spróbuj pojeździc na innej niż zwykle stacji i zobacz. Jeżdżąc w Poznaniu mi jedna ze stacji zawsze podaje jakiś dziwny sygnał i radio pokazuje głupią godzinę.

Swoją drogą: zawsze po włączeniu masz 0:00 ? Czy to radio jest dobrze w ogóle podłączone do instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja gdzieś czytałem że łapie ze stacji zaprogramowanej na miejscu pierwszym. może zamien stacje

> miejscami

w jvc wystarczy chwile posluchac innej stacji co nadaje dobrze i wszystko wraca do normy, czyli moim zdaniem bierze informacje z rds podawane na bieżąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.