Zawartość dodana przez bogoszkocja
-
Ubytek płynu chłodzącego
na 100% głowice trzeba zdjąć.po uszczelce będzie widać czy puściła.głowica do planowania ,nowa uszczelka i troszkę własnej pracy i w 100 zł się zmieścisz.praca nie jest trudna,potrzebny klucz dynamometryczny i podstawowy zestaw kluczy.zdjęcie głowicy zajeło mi niewiele ponad godzinę pracy.ponowny montaż to 2,5 godziny .w 900 wszystko jest łatwo dostępne i warto sprubować zrobić samemu.
-
Zbiornik LPG 90 litrów do SEICENTO
pomyśl tylko jak bedzie tył siedział jak zatankujesz do pełna i o spadku osiągów nie powiem
-
AL-700 klika i nie włącza zaworów
> W lanosie zostawiłem emulator (chyba też ae 304), a zastąpiłem tylko AL700 przez BingoM. Kabel od > wtrysku normalnie (w aucie z monowtryskiem) używasz, żeby odciąć zasilanie do niego jak > jedziesz na gazie. Z tego co pamiętam, w Lanosie do emulatora podłączyłem ten sam kabel, który > wysterowuje elektrozawór gazowy (niebieski). dokładnie sam emulator może zostać, i jest sterowany niebieskim kablem od elektozaworów.nie musisz podłanczać bingo z wtryskiem jeżeli masz inaczej odcięty wtrysk
-
AL-700 klika i nie włącza zaworów
potwierdzam też przeszłem z tego cudu na bingo m.koszt nieduży ,połączenie pewne a regulacja bez najmniejszego problemu .w al-700 jest problem z kiepską wiązką dokładaną do tego sterownika, może tam szukaj przyczyny. sprawdz dobrze podłączenie masy i kable przy bezpiecznikach to chyba najbardziej wrażliwe miejsce .
-
Ponowna homologacja na butlę - pytania
legalizowałem swoją .fakt w bagarzniku czyściutko i miała tam warunki bardzo dobre( stąd wygląd wzorcowy) .zapłaciłem 200 zł i legalizację przeprowadza "warsztat" jednoosobowy. do gościa przyjeżdza jakiś inspektor raz w tygodniu i wydaje opinie .łatwo się wcześniej upewnić czy dana butla przejdzie przegląd i na jaki okres. samochód unieruchomiony na jeden dzień i koszt 200 zł. dlatego jeżeli wcześniej "skonsultujemy " się i wiemy czy dana butla "powinna" przejść przegląd to tylko pozostaje porównać koszta. cene butli znajdziesz na alledrogo.
-
Instrukcja działania przełącznika benzyna/LPG
> Co sprawdzić w pierwszej kolejności? w pierszej kolejności sprawdzić masę.ewentualnie +12 v postacyjce i stały +.jeżeli się nie palą wogóle to napewno jedna z tych rzeczy.
-
Nie działający przełącznik bp/lpg Autronic
sprawdz dokładnie zasilanie przy bezpiecznikach na wiązce do cedntralki gazu.to bolączka autronica.nie łączy często kabel wchodzący do oprawy bezpiecznika.ewentualnie sprawdz masę.przełącznik to raczej mało prawdopodobne.
-
Silnik 1.6 8V 75KM Seat/VW
> Jaka instalacja nada się do w/w? > Auto to seat rocznik '96. > Sekwencja czy podsiśnieniowa też wchodzi w grę (nie wiem jaki tam kolektor jest)? ja u siebie mam I generacji i chodzi jak zegarek.obroty stoją jak wryte ( zero falowania).żadnego smrodu gazu czy strzałów.dynamika wiadomo nie powala ,ale pięknie ciągnie dołem.chyba przy tej wartości auta pchać sekwencje to przesada.wszystko sam wyregulowałem pod wskazania sondy.pozdrawiam
-
Wariator AC TAP-01
Dlaczego próg tps tak wysoko? Może dlatego pokazuje benzyne, albo brak +12 v z zaworu od gazu
-
Wariator AC TAP-01
jest taka opcja.wyłączamy wariator odznaczając ptaszka przy "przesuwanie impulsów"
-
nie odpala na benzynie
> Cześć panowie > Mam jedno kokretne pytanie: > Czy źle wyregulowany gaz może wpływac na komputer samochodu tak, że ten będzie miał w pamięci złe > parametry i auto nie będzie chciało odpalać na benzynie? czy to raczej nie możłiwe? > Sprawa dotyczy mojej almery z 2005 1,5 benzyna + stag4 > Od pewnego czasu, żeby odpaliła na benzynie musze przynajmniej z 10 sekund kręcić i w końcu pomału > zaczyna zagadywać przez 2-3 kolejne sekundy aż w końcu odpali. I jak juz odpali, to problemów > nie ma zadnych. Obroty, moc ok. > NA gazie natomiast moge odpalić bez problemu. jak najbardziej tak. może przestawiać mapy i po odpalaniu na benzynie idzie w zbyt bogatą lub w zbyt ubogą mieszankę . i stąd problemy przy ponownym rozruchem.można albo poprawnie ustawić kuchenkę albo ratować się i gasić dopiero po chwili pracy na PB.
-
W piątek 18 października
Oglądałem i wspomnienia wróciły(tata miał i ja się uczyłem na niej naprawy samochodu).Nie wiedzieć czemu wyjmowali fotel do wsiadania?Stwierdzili iż wymieniają radio bo i tak nie było orginalne- a było "safari".Dziwne też były cewki WN. Natomiast całkiem ciekawie wyglądał ten patent z wybierakiem od skrzyni biegów ( na taki pomysł nigdy nie wpadliśmy z ojcem - a mógł pomóc).Bardzo fajny odcinek,tylko jedna "skucha" z tą kolumną kierowniczą wysyłaną z polski.Polak zna się na oszczędnościach (tańsza wysyłka po obcięciu części elementu)
-
Wzmacniacz plus Skrzynia basowa
> Tak. Bo ogolnie chce dobre naglosnienie do auta czyli radio glosniki 100mm do przodu i 6x9" do tylu > plus wzmacniacz i skrzynia obawiam się ,żę ten zaproponowany zestaw przez ciebie będzie dla ciebie zadowalający
-
Odciecie pompy paliwa
Cały ten wątek potwierdza tylko jedno - nie ma (przeważnie na forach internetowych) jednoznacznych opinii.Zawsze się znajdzie ktoś kto (z własnego doświadczenia) ma zupełnie odmienną opinie od innych. Swoją drogą z tym przekaźnikiem kijowej jakości to już historia na kolejnych kilka stron "merytorycznych" wypowiedzi.
-
Astra 1,6 16V ( x16xel) a BLOS
najlepszym rozwiązaniem w tym silniku to wymiana kolektora tutaj więcej http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=284834785&page=2&vc=1
-
Jak wyciągnąć parametry z głośnika ?
> ELo > mam kilkunastoletnią skrzynię z wmontowanym głośnikiem 30cm firmy sygnowany jako NEXT Emotions 30 cm to chyba nie 15"?
-
LR Omegas przełącza na benzynę po "zduszeniu" silnika
nie wiem jak ten sterownik ,ale w większości jest możliwość automatycznego powrotu na benzyne po przekroczeniu ustalonych wcześniej obrotów.kolejną sprawą jest to iż na benzyne przejdzie gdy np. ciśnienie gazu spadnie zbyt nisko.może się zdarzyć ,że inny błąd wykryty przez sterownik karze mu powrócić do zasilania benzyną.stwierdzić to można podpinając kompa do centralki,jeżeli zapisują się błędy bedzie wiadomo od razu . jeżeli nie ma błędów trzeba wymusić tą sytuacje i obserwować parametry.
-
Ciężko odpala na lpg Lovato
ten zawór jest od podania dodatkowej dawki gazu bez podciśnienia.ogólnie rzecz prawie nieużywana w sprawnej i wyrególowanej instalacji. a może wystarczy sama regulacja?może gdzieś łapie lewe powietrze? przez 5 lat chyba nie powinno być jeszcze tragedii, ale jak spojrzeć na koszt regeneracji parownika to chyba warto od tego zacząć.ja mimo że nie miałem jakoś bardzo ztwardniałych membran ,to po regeneracji regulacja stawała się dużo łatwiejsza i dłużej zachowywała ustawione parametry.
-
Ciężko odpala na lpg Lovato
przy lovato jeżeli kupimy orginalny zestaw do regeneracji,warto zrobić regeneracje.w tym parowniku raczej ciężko coś spaprać przy regeneracji, a trwałość porównywalna z nowym parownikiem.
-
wybór przetwornika do suba
potrzebuje opini na temat dwóch głośników, gdyż zdecydyje się na któryś z nich.jednak zależy mi na tym który bedzie lepszym wyborem. nie zależy mi na głośnym nawalaniu po plecach, chodzi o uzupełnienie przodu w niskie tony. pierwsza opcja Magnat Xpress 12 drugi to SW.STX.8.2.300.2x2.F.S.PC wszystko bedzie zabudowane w skrzyni zamkniętej. bardzo prosze o opinie i radę co wybrać.
-
Polonez - prośba o pomoc w "wymyśleniu" nazw części
ten gówniany filc nazywa się fachowo - POROSO
-
za dużo gazu wchodzi do butli
> Może na BP coś z tym ciśnieniem mają?? > DO mojej butli (50l) na BP ostatnio weszło 39. Na innych stacjach wchodzi 35-36. na BP teraz wprowadzono nowe dystrybutory przystosowane do samodzielnego tankowania.takie dystrybutory mają pistolety które nie dają chmury gazu po odpięciu( może to związane z ciśnieniem podawanego gazu).z nowych dystrybutorów cofka gazu jest na dziesięciokrotnie mniejszym poziomie niż w starych i tu chyba pies pogrzebany.
-
Elektrozawór / Krokowiec ? Identyfikacja elementu układu LPG
> Witajcie. Pacjent BMW E34 M20B25 (2,5) , instalacja BRC z 2004r, I albo II gen. ( nie pamiętam ) > Co to za dziwny diwajs na wężu gazowym idącym od parownika do miksera? > Widziałem dużo instalek ale czegoś takiego jeszcze nie, ktoś wie co to? chyba to Attuator jakiś wątek : http://autokacik.pl/showflat.php?Number=279248377
-
gaśnie po wymianie parownika
> filtrem powietrza, a trzeci, że za nim ... tutaj napewno bzdura. jak damy za filtrem to podciśnienie po otwarciu przepustnicy przez kompensacje bedie wyrównywało się z podciśnieniem otwierającym membrany.jednym słowem podciśnienia będą się równoważyły ( będą dochodziły po obu stronach membrany) i skutek taki że reduktor nie daje więcej gazu po otwarciu przepustnicy i silnik się "zdusza". jedynie słuszna kompensacja to przed filtrem.
-
Wchodzi coraz mniej LPG - woda w butli ???
> woda, przycięty zawór > wyjezdzic o zobaczyc co w srodku naczytałem się i ja o wodzie w butli.po otwarciu butli w środku susza.dodam ,że samochód tankowany przez kilka lat na przypadkowych stacjach.