Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

spirol

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Też się przesiadłem z Nuby. :-) Z miejscem nie jest źle (mam 187cm wzrostu i długie kopyta więc w Nubie tez miałem problem z wycyrklowaniem odsunięcia fotela i możliwości chwycenia kiery). Po ustawieniu fotela kierowcy mogę swobodnie usiąść z tyłu. Bagażnik w Nubie był dłuższy i bardziej płaski, Duster ma krótszy bagażnik, podłoga nie jest płaska i towary trzeba pakować bardziej w pion. Duster bazuje na poprzednim Loganie i Sandero (bardzo dużo wymiennych części między tymi modelami)- kabiny są praktycznie takie same. Co mi osobiście zaczęło przeszkadzać to może nie mniej schowków ale ich rozmieszczenie i możliwości (w Nubie fajny wysuwany uchwyt na napoje, w Dusterze jest niby na dwa kubki ale np. kubła z colą z Maca nie wsadzisz- z drugiej strony rzadko korzystam ale jeśli już to nie chce sie od razu tego pół litra obalać ). Osobiście radzę aby udać się do jakiegoś dealera i wbić sie w różne bryki, posiedzieć w samochodzie na spokojnie, pooglądać każdy zakamarek, usiąść nie tylko na miejscu kierowcy ale i na pozostałych, umówić się na jazdę próbną- każdy zwraca uwagę na co innego, każdy ma inne preferencje "silnikowe". Jako ciekawostkę podam fakt, że w starszym Loganie MCV z tyłu można wpakować trzy pełnowymiarowe foteliki dla dzieci, inne "family cars" tego nie potrafiły a Duster jest bardzo podobny wymiarowo wnętrzem. Zresztą dojeżdżamy do roboty również Dusterem czasem w 5 chłopa i na miejsce z tyłu nie narzekano.
  2. Mam nadzieję, że pamiętasz, żeby omijać PY9905 i Krueger&Matz KM2001? Aj, sorry- pytałeś o przyzwoity sprzęt- niestety, nie miałem okazji zmienić mojego szajsu PY905 na coś innego i trzymam go tylko dla BT, DVD i GPSu. Szkoda mi na razie kasy na eksperymenty ale może któryś z kolegów coś podpowie? Sam jestem ciekaw. Edit: podaj czy myślisz o 1 czy 2DIN. Z 1DIN i wysuwanym wyświetlaczem to słabo... Jeśli Pioneery bądź Alpine to z możliwością dołączenia modułu GPS ale to dodatkowy 1300PLNów...
  3. > Ale to co z nim nie tak? Nie gra? Stacje gubi? jak jest włączony AF, po wyłączeniu przestaje "szatkować" ale słychać, że ma problemy z odbiorem stacji tam, gdzie mój stary Pioneer nawet się nie zająknął (oczywiście przy włączonym AF). Jeśli chodzi o GMS to poszukaj w necie instrukcji- tam też jest info, że w przypadku przerywanego odbioru należy wyłączyć AF. Dziwne, że w mniej zaawansowanych radiach takich efektów nie ma. Widać jeszcze chłopaki nie ogarniają technologii...
  4. Nie wiadomo nawet jak się to "cudo" nazywa... Oczywiście kraj pochodzenia to ChRL-D. Tylko info, że pasuje do Suzuki... Ja już się władowałem z Peiyingiem 9905, zapłaciłem za naukę i takie sprzęty będę obchodził szerokim łukiem jak się tylko pojawią na horyzoncie.
  5. Gdynia, ul. Hutnicza przy dawnej Neste (teraz Shell)- 2,49.
  6. spirol odpowiedział micha- na temat - Francowate
    Wprawdzie rumuński Francuz ale serce typowo z Renault. Przesiadka z DajEwo Nubira
  7. Dane z wczoraj: Gdynia Hutnicza Lukoil- 2,62. LPG po drugiej stronie ulicy 2,57. Reda (wlot od Gdyni) przy myjni samoobsługowej 2,51.
  8. > Cewke od reki tez tylko ERA moglem dostac ERA to włoska firma sprzedająca markowe produkty pod swoją nazwą, szczególnie jeśli dotyczy to rynku wtórnego. Sami produkcji nie mają.
  9. I jeszcze mała wisienka na torcie odnośnie serwisu Lechpol- po powrocie z serwisu napęd DVD nie czyta płyt- a przed odesłaniem było OK. Jaja opadają, że to się nazywa serwis... Zrobią (albo i nie) jedno a skaszanią drugie...
  10. > Która z powyższych marek jest lepsiejszą opcją? Obydwa mają de facto te same bebechy- miałem i KM2002 i mam obecnie PY9905. Praktycznie te same interfejsy graficzne (tylko główny lekko się różni). BT jakoś tam działa, z pendraka i DVD odtwarzane były różne formaty, iPoda nie podłączałem bo nie mam, do AUXa też nic, DVB-T działa ale doopy nie urywa (nie licz, że podczas jazdy wystawisz na dach tę mikro-antenkę i sobie pasażer poogląda), filmy w różnych formatach odtwarza, GPS fixa łapie szybko. Poważnym mankamentem jest coś z czułością radia- i w KM i w PY cięło mi RMFa i Zetkę, a przecież te stacje w Gdyni raczej mają mocny sygnał. Finalnie KMa oddałem z powodu niezgodności towaru z umową (ekran gubił kolory) i w zamian wziąłem PY9905. PY też już zaliczył wizytę w serwisie na głośniej pracujący wentylator (a w KM to rzęził straszliwie- po wymianie OK) i "cięcie" audycji. Wymieniono jakiś scalak (chyba), jest trochę lepiej ale np. jadąc od strony estakady do centrum Gdyni potrafi przerywa program, wentylator teraz jest cichy. Największym mankamentem jest serwis Lechpol, który zapominał o wkrętach i tylny panel trzymał się nie wiem na czym, zwrócono mi mechanicznie uszkodzony ekran (miałem jeszcze folię i na moje szczęście robiłem filmiki usterek, na których nie widać było uszkodzeń ekranu), niby naprawił gubienie kolorów ale w serwisie to miałem sprzęt chyba łącznie ok. 4 miesięcy. Aha! KM wizualnie wygląda lepiej ale pokrętło się rozpadało i złaziło z osi enkodera, w PY tego nie ma. Zachciało mi się kombajnu ale teraz chyba zdecydowałbym się na jakiś porządny radioodtwarzacz z DVD (mam muzę na DVDkach i średnio wygodne jest dla mnie żonglowanie płytami i pendrivem) z możliwością podłączenia kamery cofania (bo mam) a nawigację dorzuciłbym jako osobne urządzenie. Poszukaj również filmików na youtube, użytkownik zdaje się spirol10. Lepszym rozwiązaniem może być radio 2DIN ale w mojej bryce byłoby zbyt nisko, jednak ekran po wysunięciu jest umiejscowiony wyżej.
  11. > jadąc na benzynie spalanie według kompa mam około 13 litrów natomiast jadąc na gazie komp pokazuje 15. (15-13)/15*100%=13,3(3)% różnicy między spalaniem benzyny a LPG- wg mnie OK... Ale nie wiem, jaki miałeś stosunek spalania noPb/LPG wcześniej...
  12. Witam gaziarzy, w mojej bryce mam LR Omegas. Czasami zdarzy się, że w trybie pracy na LPG podczas ruszania da się za mało gazu i silnik zdechnie. Zaobserwowałem, że wtedy instalacja samoczynnie przełącza się w tryb pracy na benzynie- wykonałem kilka takich prób i efekt jest powtarzalny. Wtedy wyłączam zapłon, włączam ponownie i mogę sobie pohulać na benzynie- jeśli nie zauważę, a zdarzyło się to i mnie i żonie, i nie przełączę w tryb automatyczny (czyli możliwości przełączenia się na LPG po osiągnięciu wymaganych przez instalację parametrów). Czy jest to zjawisko normalne czy raczej nie? Fachowcy w ASO są naprawdę niesamowici w tworzeniu różnych teorii: ja usłyszałem, że to "strategia firmy (nie wiem tylko jakiej: Renault/Dacia czy LR?) i jeśli silnik jest zbyt obciążony i nie daje rady na LPG to się wtedy przełącza samoczynnie na benzynę- tak mówili na szkoleniu" ( ) natomiast inny użytkownik w "swoim" ASO usłyszał, że "to po to aby się gaz nie cofał"... Nie wiem dokąd miałby się cofnąć... Czy Wasze instalacje "zachowują się" w ten sam sposób? Ja "dusiłem" silnik na wrzuconym biegu i ręcznym; wcześniej nie mogłem wyczaić czy przypadkiem takie przełączenie na benzynę nie następowało po szybkim wyłączeniu i włączeniu zapłonu (jakieś stany nieustalone w kompie instalki) ale rzeczywistość okazała się z deko inna.
  13. spirol odpowiedział djinsekt na temat - Gaz na ulicach
    > to nie polska jak jest znak LPG to będzie lpg na stacji Nie o to mi chodziło. Jak jest znak o LPG to tak faktycznie jest. Pod tablicą informującą o stacji benzynowej na samym dole jest dodana biała tablica z podaną odległością do następnej stacji benzynowej. Ale to nie jest równoznaczne, że na tej następnej stacji będzie LPG. O tym można się przekonać jak zobaczysz dużą tablicę informującą jakiego typu infrastruktura na danej stacji jest dostępna i na tejże tablicy zobaczysz, czy zalejesz sobie LPG. A poniżej tej tablicy znajdziesz oczywiście kolejną informację o odległości do kolejnej stacji benzynowej
  14. spirol odpowiedział djinsekt na temat - Gaz na ulicach
    > Pisze Ci na znaku za ile > km jest stacja z gazem ,a pod spodem za ile następna.Czyi bez obaw. Ale na następnej wcale nie musi być LPG- podawana jest informacja, za ile km będzie kolejna stacja.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.