Skocz do zawartości

czarne tablice - inaczej?


fenix8

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Sytuacja czysto hipotetyczna, znajomy ma samochód na czarnych blachach. Chciałbym to auto pozyskać od właściciela, ale zachować czarne blachy. Auto jest z tej samej gminy/powiatu.

Czy jeżeli znajomy odda/sprzeda mi 50% auta, czyli właściciel pozostanie dalej taki sam, tylko dojdzie drugi właściciel, to tablice pozostaną czarne.

Czy jeżeli wyżej by zostały czarne, to czy późniejsza sprzedaż/oddane reszty auta utrzymało by dalej czarne blachy??

dziękuję za rzeczowe odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie

> Sytuacja czysto hipotetyczna, znajomy ma samochód na czarnych blachach. Chciałbym to auto pozyskać

> od właściciela, ale zachować czarne blachy. Auto jest z tej samej gminy/powiatu.

> Czy jeżeli znajomy odda/sprzeda mi 50% auta, czyli właściciel pozostanie dalej taki sam, tylko

> dojdzie drugi właściciel, to tablice pozostaną czarne.

Tak

> Czy jeżeli wyżej by zostały czarne, to czy późniejsza sprzedaż/oddane reszty auta utrzymało by

> dalej czarne blachy??

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej odpowiedział.

Jeśli właściciel się zmienia, jest to przerejestrowanie i musisz przynieść tablice do legalizacji. Są czarne - wychodzisz z białymi.

Dopisanie czy skreślenie współwłaściciela nie wymaga przynoszenia tablic, przynajmniej u mnie. Tyle tylko, że sprawę musisz załatwiać w urzędzie, który to auto rejestrował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, teoretycznie każdy właściciel jest tak samo prawny, więc zbycie któregokolwiek nie powoduje zmiany właściciela, tak samo jak dorzucenie nowego... wyprostujcie mnie jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Wpisanych jako współwłaścicieli można zmieniać do woli, ale wpisany jako właściciel może być tylko jeden człowiek - i jeżeli te dane ulegają zmianie, urząd traktuje to jako przerejestrowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.