Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

mp79

zbanowany
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. mp79 odpowiedział MarcG na temat - Motokącik
    No właśnie nie wiem, czym ta "niewidzialna wycieraczka" się różni od silikonu, bo nie stosowałem. Silikon przez przypadek ujawnił swoje dodatkowe zalety, bo akurat dysponuję takim preparatem, i byłem ciekaw, czy da się tym odświeżyć gumę w wycieraczkach. 😀
  2. mp79 odpowiedział MarcG na temat - Motokącik
    Niezależnie od pory dnia, widać je tylko w początkowej fazie, po naniesieniu preparatu. Po kilku cyklach pracy wycieraczek, warstwa staje się niewidoczna.
  3. mp79 odpowiedział MarcG na temat - Motokącik
    Niezależnie od tego, co ostatecznie zostanie zakupione, polecam gumę oraz szybę potraktować silikonem w sprayu. Dzięki temu zabiegowi, w trasie praktycznie w ogóle wycieraczek nie włączam. 😃
  4. Ale przede wszystkim, policja, która ma być dla kierowców jakimś rodzajem autorytetu, nie ma moralnego prawa takich prowokacji uskuteczniać. To jest nic innego jak poparte parciem na poprawę statystyki mandatowej kosztem kierowców, świadome stwarzanie stresującej sytuacji, które działa jak tzw. eksperymenty społeczne. Ktoś stale poddawany takim prowokacjom, z czasem może zwyczajnie zacząć bagatelizować zagrożenie, z jakim wiąże się widok poprzedzającego pojazdu na sąsiednim pasie, hamującego przed przejściem dla pieszych.
  5. Teraz to nie wiem, co masz na myśli... Nawyki polegające na hamowaniu przed przejściem, przed którym nikogo nie ma? Tresowanie i zastraszanie społeczeństwa przy jednoczesnym poczuciu bezkarności i wybiórczym stosowaniu się do egzekwowanych przez siebie przepisów? A może i jedno, i drugie?
  6. mp79 odpowiedział badyl1982 na temat - Motokącik
    A cholera wie 😅 Taki, jak kupuję do spawania zwykłej stali. W sklepie nigdy nie pytają, jaki chcę gatunek. Zawsze mi podają taki dość twardy, chyba miedziowany, bo wizualnie przypominający miedziany.
  7. mp79 odpowiedział badyl1982 na temat - Motokącik
    Nie, tylko fazowałem na spoinę. Ale spawałem na maksymalnej mocy i z szybkim wysuwem, więc i tak podgrzewało się na tyle konkretnie, że w miarę szybkie wychładzanie w rejonie gumowej osłony, okazało się niewiele jej pomóc. Pytasz o średnicę? 0,8 mm
  8. mp79 odpowiedział badyl1982 na temat - Motokącik
    Ja kiedyś spawałem migomatem (mam nawet gdzieś jeszcze zdjęcia pękniętej i pospawanej). Osiowość udało się zachować; wyważenie przy tej średnicy uznałem za najmniejszy problem. Niespecjalnie przyznawałem się do zrealizowania tego pomysłu na forach internetowych, bo wszyscy, którzy mieli coś do napisania na ten temat, dość radykalnie go krytykowali. Niemniej jednak, udało się. Nie chciało mi się natomiast zdejmować osłony przegubu i oddzielać samego berła - i po jakimś czasie, niestety, zaczęło być je słychać podczas przyśpieszania przy maksymalnym skręcie. Nie wiem do tej pory, czy w przegubie coś się wytopiło, bo nie widziałem go nigdy przez nieruszaną osłonę, czy też wskutek temperatury rozszczelniło się przyleganie osłony do półosi, i do przegubu dostał się jakiś syf...
  9. Dla porównania, jakieś dwa lata temu w Supraślu kierowca białoruskiej ciężarówki miał trudności z zawracaniem na niewielkim skrzyżowaniu i uszkodził ogrodzenie jednemu z mieszkańców, po czym przyjechał na budowę, na którą wiózł towar. Właściciel posesji go tam dorwał, a ten się jeszcze wypierał. Ten powiedział "dawaj pan dwie stówy, albo policję wzywam". To się nazywa mieć miękkie serce... Za sam przyjazd policji ten kierowca więcej by wtedy zabulił, bo z automatu dostałby co najmniej 300 zł za ucieczkę z miejsca zdarzenia.
  10. Co do ilości, muszę się nie zgodzić, bo mnie kilka litrów zwykle wystarcza. Jeżeli chodzi o lodowisko, masz rację - ale tylko przy niewielkich ilościach, więc i lodowisko raczej niewielkie i niczego nie utrudniające, bo przy większych ilościach wody potrzeba jednak czasu, by to zamarzło. Cały czas zakładam, że mówimy o warstwie nie grubszej niż w pierwszym poście i w temperaturze min -2°C.
  11. Czyli to na polonezowych chromach ramek drzwiowych to też było piecowe? 😮 Przyznam, że mimo iż bez śladu schodzi paznokciem, samo z siebie trzyma się całkiem nieźle. Jak dla mnie, to jest malowane pędzlem, ale co do samej farby, trudno mi się wypowiedzieć...
  12. Zimna też. Taka poniżej 10°C w dotyku wydaje się lodowata, a też ładnie topi lód na nadwoziu podczas przymrozków. Osobiście zawsze w przypadku lania wody na oblodzone auto miałem opory przed stosowaniem ciepłej, w związku z ewentualnością szoku termicznego (pęknięcia lakieru, szyby czołowej) nie wiem zresztą na ile prawdopodobną w opisywanym przypadku. Wolałem nie ryzykować.
  13. Te nieokorowane to są akurat stężenia, a nie łaty. 😉
  14. Zdecydowanie tak. 😉
  15. Tak po prostu; bezszelestnie? I nie usłyszysz, że felga kłapie o piastę, gdy się poluzuje? Jak sam sobie dokręcę, to przynajmniej wiem, że będę dał radę odkręcić. Szczerze? Ja już wolę mieć za słabo przykręcone, i dokręcić w razie potrzeby. Raz mi oponiarze w jednym z dostawczaków tak dowalili, że ukręcili szpilkę. Kazałem im luzować wszystkie pozostałe nakrętki, ponieważ swoim kluczem do kół zwyczajnie nie dałem rady ich ruszyć. W razie złapania gumy w takiej sytuacji - tylko pomoc drogowa, bo wożenie metrowej stalowej rurki jakoś niespecjalnie mi się widzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.